31. března 2010 20:35, aktualizováno  20:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Třeba se Jarolím v létě zase vrátí, říká nový kouč Slavie Cipro

František Cipro. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Cipro. | foto: ČTK

PRAHA Říkal jsem si, že bych třeba ještě jednou někdy mohl v lize trénovat, ale ve Slavii? To mě vážně nenapadlo, přiznává staronový kouč fotbalové Slavie František Cipro (62), který v úterý na lavičce úřadujícího mistra nahradil Karla Jarolíma.

Jak dlouho jste se rozmýšlel, než jste na nabídku kývl?
Byl to opravdu hektický den. Jedna z věcí, která rozhodla, bylo i to, že jsem dvakrát dvacet minut mluvil s Karlem (Jarolímem). Hodně toho pro Slavii udělal, včetně postupu do Ligy mistrů, což se mně nepovedlo. Karel si potřeboval odpočinout a nikde není psáno, že tady od nové sezony zase nebude.

Takže svou roli berete jen jako dočasný záskok?
Nechme tu otázku ještě být. Karel si odpočine, a pak uvidíme.

Cože? Skutečně je podle vás možné, že by se Jarolím chtěl v létě znovu do Slavie vrátit?
To se musíte zeptat jeho. Ale je dost psychicky na dně.

Co na vaše jmenování říkalo vaše okolí?
Měl jsem ten den vypnuté zvonění na telefonu. Večer jsem pak byl překvapený, že mám asi 150 nepřijatých hovorů. Zjistil jsem, že mám najednou strašně moc kamarádů. To jsem netušil. (směje se)

Rozmlouval vám naopak někdo vaše angažmá?
Upřímně jsem o tom s nikým moc nemluvil. Jen s manželkou. A­ ta mě odrazovala, protože ví, co taková funkce obnáší.

Ostatně, jen dva dny po vašem jmenování vás čeká Sparta.
Že bych z toho skákal radostí, to rozhodně ne. Část hráčů znám, zápasy sleduju, ale přece jenom jít na Spartu po jediném tréninku... Ale beru to prostě jako realitu.

Co se dá vlastně během jediného tréninku stihnout?
Trénink se skládal ze dvou části. První a důležitější byla v kabině. Řekl jsem hráčům svůj názor a pozitivní bylo, že promluvili i někteří hráči. Tři čtyři se nebáli mluvit.

Necítil jste v kabině po odchodu Jarolíma určitou nostalgii?
Ne, nic takového. Řekl jsem hráčům, že tak to prostě chodí. Není to pro ně nic nového. Ale také jsem jim řekl, že si to Karel nezasloužil. V Ostravě měli hrát za trenéra, ale všichni tam hráli špatně.

Jak jsou na tom psychicky?
Ne moc dobře, to je logické. Proto jsem tady, aby se trochu zvedli. Jasně, část hráčů je zraněná, ale ti ostatní také přišli do Slavie proto, že by měli být nadprůměrní. Tak ať to teď dokážou. Je to jejich práce.

Je pro to derby se Spartou dobrá příležitost?
Ideální by sice bylo mít na přípravu týden, ale možná je lepší ty kluky rovnou hodit do vody a nechat je plavat. Nikdo jim hlavu neutrhne, ale doufám, že to pro ně bude takový odrazový můstek. Co by také chtěli víc než derby?

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.