21. dubna 2008 16:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Třemi slovy: krása, krása, krása

Trenér Zach je spása Bohemky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Zach je spása Bohemky. | foto: ČTK

PRAHA Nedělní podvečer v Ďolíčku nezačal dobře. Nejprve asi ve čtvrté minutě Ordoš tradičně netrefil hlavou odkrytou branku. Několik minut poté rozhodčí nepískl penaltu proti klokanům, přestože to měl udělat. Za dalších pár minut už nám to tam spadlo a pak ještě Moravané trefili břevno. Jenže pak už se mašina se jménem Bohemians 1905 rozjela naplno.

Přímo se vnucuje otázka: Nešlo takhle hrát už dříve? Třeba proti Jablonci? Kladnu? A čím to, že se klokani tak zvedli a v posledních dvou kolech vybojovali šest bodů?

Nevěřím, že v tom má drápy Český lev od Trojana. Spíše to vypadá, že zabrala změna na trenérském postu. Mnohé naznačují i slova dvougólového hrdiny utkání Martina Kotyzy. Dostal otázku: "Natříleli jste sedm gólů ve dvou zápasech. Je to změnou trenéra?" Odpověděl až nečekaně otevřeně: "Myslím, že jo. Atmosféra se tady dost zvedla." Že by na těch historkách o dusné atmosféře v kabině, které se vyrojily už na podzim, něco bylo?

Ale zpátky k poslednímu ligovému kolu. Nedělní podvečer po infarktovém začátku pokračoval nádherně a jen ho mírně zkalila naprosto nepochopitelná prohra Plzně doma s Kladnem. Jak to mohl kouč Západočechů - dlouholetý a slavný klokan - Standa Levý dopustit?! Prý potrvá dlouho, než pochopí, jak jeho svěřenci mohli ztratit slibně rozehraný zápas. Skeptik by řekl, že existuje jedna varianta, která je pochopitelná vcelku rychle a jednoduše. Ale nechme na hlavě a na Mokrém.

Uplynulý víkend přinesl kromě nádherného vítězství klokanů ještě jednu dobrou zprávu Do oněch často zmoňovaných a profláknutých sestupových vod se namočily další dva kluby. V případě Budějovic to není překvapení, všichni přece vědí o Strakově zálibě v chvostech tabulky. Že má problémy Jablonec, je poněkud nečekané, ale zdá se, že motivovat k dobré hře partičku pohodlných řemeslníků nedokáže ani Komňacký.

Autor (34) je fanouškem Bohemians od útlého dětství, občas se zamýšlí nad tím, proč ho jeho otec-sparťan přivedl do Ďolíčku.