18. dubna 2011 22:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Slavie Petrouš: Dokud je naděje, budu bojovat

Michal Petrouš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petrouš. | foto: ČTK

PRAHA Trenér Slavie Michal Petrouš nadšeně opěvoval nejen domácí vítězství, ale také přístup fanoušků, kteří hráče přišli podpořit. "Dělá mi radost, že všichni držíme při sobě," přiznal kouč.

Co jste na poločasovou choreografii fanoušků říkal?
Šel mi z toho mráz po zádech. Jsem rád, že máme věrné fanoušky a že jich je pořád dost.

Máte z ekonomických potíží klubu strach?
Nebojím se, cítím ze všech stran soudržnost. Je ale pravda, že musíme vyřešit budoucnost. Aby hráči věděli, že ještě nějaká bude. Snad ale zvítězí zdravý rozum a najde se někdo, kdo o klub stojí. Slavia je zavedená značka kvality a tradice.

VÍCE O SLÁVISTICKÉ KRIZI:

Nezvažoval jste spolu s hráči nějaké protesty? '
Je pravda, že nějaké náznaky proběhly. Snad to nedojde tak daleko. Kabina je rozumná a ví, že by tím Slavii spíš ublížila.

Jak dlouho jste ale ochoten pracovat v nejistotě a bez výplat?
Dokud budu moci. Krize člověka v životě potkávají od toho, aby se s nimi vypořádal. Nechci stávkovat a neplnit povinnosti. Pořád hráče motivuji a říkám jim, aby věřili. Nic jiného mi ani nezbývá. Dokud Slavia existuje, budu bojovat.

A hráči to berou stejně?
Ani nás nenapadlo, že bychom netrénovali. Smekám před nimi klobouk, jak to zvládají a podávají neustále svoje maximum. Snažíme se být během příprav na zápasy pozitivní. Není to sice klasická dřina, protože to musím trochu odlehčit a přidat legraci. Doufám ale, že se všechno brzy vyřeší. Pokud by totiž skončil pan Platil (generální ředitel Slavie, pozn. red.), tak se může stát cokoliv. On je totiž záruka toho, že klub ještě žije.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.