Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klíč k úspěchu? Pracovitost a aktivita, těšilo sparťanského kouče Lavičku

Sport

  22:15
PRAHA - Zářil spokojeností. Trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička se po výhře 3:1 v Evropské lize nad Young Boys Bern hodně usmíval. „Hráči zaslouží uznání, na Letné se hrál velký fotbal,“ hodnotil Lavička. „Fanoušci vytvořili klukům atmosféru, která jim pomohla, aby předvedli to nejlepší.“

Trenér Sparty Vítězslav Lavička. foto: MAFRA - Michal Sváček

Co zápas s Bernem podle vás rozhodlo?
Klíčem byla naše aktivita, Lukáš Vácha dal krásný gól, v krátkém sledu jsme přidali i druhý. I když soupeř snížil a cítil šanci, gól mu vlil novou energii, byli jsme dál aktivní a hrozili jsme. Třetí branka po krásně vykombinované akci soupeře zlomila. Náš výkon jsme postavili na pracovitosti a aktivitě, což se nám vyplatilo.

Jak se vám líbil gól Lukáše Váchy? Byl to signál, nebo improvizace hráčů?
Musím říct, že to náhodná branka nebyla. Je to výsledek secvičeného signálu. Tady musím ocenit jak hráče, tak mé kolegy z realizačního týmu, kteří mají standardky na starosti.

Trefuje to takhle Lukáš Vácha i na tréninku?
Věnujeme se tomu pečlivě a musím říct, že trefuje. (úsměv)

ČTĚTE O UTKÁNÍ

Po rohu jste se prosadili i v derby na Slavii. Takže to není náhoda?

Není to dílem náhody, standardkám se snažíme průběžně věnovat. V tomhle období na ně bylo víc času a přináší nám to gólový úspěch.

V základní sestavě naskočil záložník Konaté. Jak jste s ním byl spokojený?
Byl velmi aktivní, svým způsobem hry dělal obraně Bernu problémy. Přihrál na gól, sám byl blízko vstřelení branky. Až vyzraje a nabere větší sebevědomí, tak své šance promění. S jeho výkonem jsem spokojený.

Jak by dopadlo jeho porovnání s krajanem Bonym Wilfriedem?
Timy je v porovnání s Bonym tišší typ člověka, ale je učenlivý a naslouchá. Bony se poměrně rychle naučil česky, což mu pomohlo k rychlejší integraci. Timy se teprve učí, ale i tady dělá pokroky, už se dokáže domluvit lépe. Na hřišti má extrémní rychlost, jíž dokáže překonávat obrany soupeře. Když získá větší jistotu v koncovce, může být ještě lepší. Svými výkony si upevňuje pozici v týmu a získává větší respekt spoluhráčů.

Ladislav Krejčí (vlevo) a Lukáš Vácha.

Ladislav Krejčí (vlevo) a Lukáš Vácha.

Může hrát od začátku i v lize proti Liberci?
Utkání proti Bernu, i některé minulé, ukázalo, že to může v tomhle složení fungovat a funguje. To je pro mě jako trenéra příjemná zpráva.

Příjemné pro vás je ohledně Evropské ligy i to, že Neapol vyhrála v Bratislavě. Co na to říkáte?
Věděli jsme, že je potřeba porazit Bern, abychom měli naděje na postup. Když se k tomu přičte, že Neapol vyhrála, je to pro nás jen dobře. Ale není to tak, že bychom přehlíželi výsledky Slovanu. Teď se s ním dvakrát utkáme, budou to vypjaté a prestižní zápasy. Body z nich budou pro nás důležité.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...