28. srpna 2015 5:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ščasný vypěnil na tiskovce: Proč pořád počítáte, kolik jsme dostali gólů?

Trenér Sparty Praha Zdeněk Ščasný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Praha Zdeněk Ščasný. | foto: ČTK

THUN (Od našeho zpravodaje) Jeho tým po remíze 3:3 v Thunu postoupil do Evropské ligy, takže ho na podzim čeká minimálně šest velkých zápasů. Přesto se trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný na tiskové konferenci hodně rozčílil. Vytočila ho otázka, která zněla: „Je pro vás před skupinou varováním, že jste dostali pět gólů od CSKA Moskva a čtyři od Thunu?“

A Ščasný naštvaně spustil: „Dostali, no. Zítra to spočítejte. Postoupili jsme do Evropské ligy, ale spočítejte, kolik jsme dostali gólů. Spočítejte si ale taky, kolik jsme jich dali. Najděte zase něco nechutného. Proč počítáte, kolik jsme dostali gólů a nepíšete o tom, že se něco povedlo?“ soptil Ščasný.

V zápase jste rychle vedli, ale pak jste vypadli z tempa. Co se stalo?
Dosáhli jsme toho, čeho jsme chtěli dosáhnout, postoupili jsme do Evropské ligy. Na Thun jsme se výborně připravili, do třicáté minuty jsme všechno skvěle plnili, ale lajdáckostí a pocitem, že se nemůže nic stát, jsme pustili Thun do hry. Oni změnili svůj styl, začali nakopávat míče dopředu. My jsme se dostali zpátky do hry až krásnou standardkou, po které dal gól Costa, a postup jsme si pohlídali. Hráli jsme na postup, takhle to dopadlo.

Čím si tu lajdáckost vysvětlujete? Uspokojilo hráče rychlé vedení?
Zápas se vyvíjel tak, že se nám nemůže nic stát. Soupeř musel dát pět branek, což bylo ne nemožné, ale dost složité. Druhý faktor byl, že naší hře a výkonu ublížilo zranění Hušbauera. To byl důležitý moment, protože hrál výborně.

Neměl jste na začátku druhého poločasu, kdy Thun dal na 2:2 a dál hrozil, obavy, že se vám může ještě zkomplikovat cesta za postupem?
Nechci, aby to vyznělo fanfarónsky, ale neměl. Spíš jsem čekal, kdy se dostaneme do hry, protože jsme z ní vypadli. Povedlo se to. Obavy jsem neměl.

Už dřív jste prohlásil, že neřešíte obdržené góly, když je sami střílíte. Platí to tedy i pro tento zápas?
Vedli jsme a ztratili kontrolu nad zápasem, to mi vadilo. Hráli jsme na postup, postoupili jsme. Nebudu přece počítat góly s Moskvou. Thun byl nesmírně kvalitní soupeř, pro vás novináře možná ne, ale pro mě ano.

Co říkáte na výkon Costy?
Hrál výborně už druhý zápas za sebou. Tvrdil jsem, že může hrát stopera, což ukazuje. Zahrál opravdu skvěle.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz