Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Obránce Limberský: Trenér Vrba v kabině neřval, spíš nás uklidňoval

Alfredo Morales z USA a český reprezentant David Limberský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alfredo Morales z USA a český reprezentant David Limberský. | foto: ČTK

PRAHA Ze společného angažmá v Plzni zná reprezentačního trenéra Pavla Vrbu výborně. Také po porážce 0:1 s USA, čtvrtém zápase bez výhry pod Vrbou, však obránce David Limberský věří: „I za pár dní nás trenér na Holanďany připraví dobře,“ vyhlíží úterní ostrý start kvalifikace o fotbalové Euro 2016.

Co se dělo o poločase zápasu s USA v kabině? Přišli jste na hřiště o párminut později. To měl trenér tak dlouhý proslov?
Trenér nás nabádal, abychom zrychlili hru a vzadu se s tím moc nepatlali. Záměr jsme naplnili, zjednodušili jsme hru, v koncovce už to ale bohužel dobré nebylo. V ní jsme selhali.

Byla to nejdůraznější domluva trenéra Vrby u reprezentace?
Výsledky zatím nejsou optimální, trenér pracuje s novým týmem, takže k tomu má co říct. Ale v kabině neřval, spíš nás uklidňoval, rozdával pokyny. Nebyla to žádná smršť. I teď je v pohodě. Je natolik zkušený, že nezačne panikařit. Musí pracovat s tím, co má. Lepší hráči momentálně v Česku nejsou. Teď nás čekají Nizozemci, jejich kvalita je vyšší než naše, ale my to můžeme nahradit bojovností a taktickou připraveností. Těžko může někdo čekat, že je budeme devadesát minut přehrávat. Budeme čekat na brejky, důležité bude pomoct si nějakou standardkou.

Dá se říct, že právě na standardní situace budete spoléhat?
Při standardkách se ve fotbale mažou všechny rozdíly. Určitě se jim budeme věnovat hodně, chceme Nizozemce překvapit. Víc bych nechtěl prozrazovat.

Trenér české reprezentace Pavel Vrba.

Trenér české reprezentace Pavel Vrba.

Nesráží vaše sebevědomí před zápasem s Nizozemskem, že pod trenérem Vrbou stále čekáte na výhru?
Není to příjemné, ale nijak zvlášť si to nebereme. Snažíme se myslet pozitivně. Sraz se bude hodnotit až po zápase s Holandskem. Pokud něco uděláme, tak se na porážku s Američany rychle zapomene.

Proč v reprezentaci zatím nefunguje rychlejší přechod do útočné fáze, po kterém volá i trenér Vrba? V Plzni vám to pod ním fungovalo výborně.
V Plzni jsme se taky sehrávali rok... V reprezentaci by měla být hráčská elita, takže to určitě bude o hodně kratší doba. Každý trenér u národního týmu to má těžké v tom, že má na práci s týmem omezený čas. Za týden musíte udělat výsledek, jinak je všechno špatně.

S Nizozemci nepřijede jejich ofenzivní eso Robben, ulevilo se vám?
Já už proti němu hrál s Plzní v Lize mistrů a nebál bych se toho. Většinou se na tak dobré hráče těším, nedělá mi to problém. Na druhou stranu je to pro všechny úleva, že tak nebezpečný hráč nepřijede. Robben je jeden z nejlepších na světě. Míč má přivázaný u nohy. Když na vás jde jeden na jednoho, můžete si hodit korunou, jestli trefíte stranu, nebo se pokusíte ho ucouvat a počkáte na pomoc.

Může být česká výhoda, že vy můžete, zatímco Nizozemci jako bronzový tým z mistrovství světa musí?
Pravda vždycky leží na hřišti. My asi opravdu můžeme jen získat, budeme se snažit překvapit.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...