21. října 2015 19:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

U hřiště toho stejně moc neovlivním, říká Ščasný. Kvůli trestu bude na tribuně

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Zdeněk Ščasný. | foto:  Michal Šula, MAFRA

GELSENKIRCHEN (Od našeho zpravodaje) Když ve středu v podvečer po tréninku sešel po krátkých schodech z trávníku do tunelu ke kabinám, bylo to tento týden naposled, co trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný byl na stadionu Schalke tak blízko u hřiště. Ve čtvrtečním utkání Evropské ligy totiž usedne jen na tribunu.

„Moc jsem se k tomu vyjadřovat nechtěl, beru to jako realitu, jako fakt,“ říká Ščasný, jehož disciplinární komise UEFA za kritiku sudího v úvodním duelu v Tripolisu potrestala zákazem výkonu funkce na dvě utkání. Před zápasem a během něj nesmí do kabiny ani na lavičku.

České týmy v akci

  • 19:00 Schalke - Sparta Praha (ČT Sport)
  • 21:05 Liberec - Groningen (Nova Sport 1)
  • 21:05 Rapid Vídeň - Plzeň (Nova Sport 2)

Představuje to pro tým velký problém?
Je to spíš nepříjemné pro mě než pro mužstvo. Ale nemyslím si, že by to mohl být velký handicap. Příprava na zápas probíhá standardně. Na Schalke bývá bouřlivé prostředí, takže stejně toho u hřiště moc neovlivníte.

Nepřijde vám, že jste mužstvo oslabil?
Myslím si, že ne. Když budu u lajny poskakovat a křičet, tak vás hráči stejně nevnímají... Podstatná je příprava na utkání, rozbor soupeře.

Dřív jste několik zápasů z tribuny sledovat musel. Jste nervóznější v hledišti, nebo na lavičce?
Máte pravdu, na tribuně už jsem byl. Ale ne v tak velkém zápase. Uvidím, jak to budu prožívat. Myslím si, že to bude podobné, jako kdybych byl na lavičce.

Jakou sílu Schalke, které vede skupinu K, představuje?
Jedná se o naprosto špičkový tým, máme velký respekt. Ale na každém mužstvu najdete slabinu. Jde o to, jak ty slabiny v zápase odhalíte. A pak jestli jste je schopní využít.

Co se musí sejít, abyste uspěli a bodovali?
Řeknu to obecně. Všichni hráči vědí, co budu chtít. Nechceme bránit, nehrát pasivně. To je základ.

Nedělní utkání v lize v Příbrami nedohrál kapitán Lafata, zdravotní problémy měli i někteří další hráči. Může někdo ze základní sestavy chybět?
Hráči jsou pokopaní, to jo, ale zápas, který nás čeká, vyléčení všech šrámů urychlil. Bolest před takovým soubojem odejde rychle. David Lafata měl enormní péči od maséra Tomáše Stránského, takže je připraven.