Úterý 22. června 2021svátek má Pavla 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trénink fotbalistů v Chorvatsku zkomplikovala hustá mlha

Trénink reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trénink reprezentace. | foto: ČTK

PULA Dnešní trénink české fotbalové reprezentace v chorvatské Pule zkomplikovala hustá mlha, v níž bylo vidět jen na několik metrů. Kdyby stejné podmínky vládly i ve středu, mohlo by být ohroženo přípravné utkání mezi domácím výběrem a českým týmem.

Pořadatelé si ale takový scénář nepřipouštějí. I kdyby prý v krajní variantě museli posunout začátek utkání, který je stanoven na 17:45.

Pro české fotbalisty to byl malý šok, když vstoupili na trávník stadionu Alda Drosiny a téměř nedohlédli na střed hřiště. "Z Anglie jsem na mlhu zvyklý, ale tohle mě zaskočilo. Když jsme po poledni přiletěli, svítilo sluníčko a všechno vypadalo pěkně. Ale teď to pěkně nevypadá," řekl před tréninkem kapitán národního týmu Tomáš Rosický.

Během předzápasové přípravy nešlo dohlédnout z hlavní tribuny na protější ochozy. Fotbalisté se při rozklusání z bílého "mléka" vždy při návratu k ochozům zjevovali jako přízrak. Přítomný kameraman České televize Pavel Křížek mladší v hledáčku neviděl ani na středový kruh.

"Ale když si vzpomeneme na zápas na Faerských ostrovech v roce 1998, tak tady je vidět ještě krásně a vládnou ideální podmínky," připomněl technický vedoucí české reprezentace Jaroslav Dudl utkání evropské kvalifikace na hřišti outsidera, kde český tým v husté mlze zvítězil těsně 1:0 brankou Vladimíra Šmicra. "Domácí vůbec nemluví o tom, že by se nemuselo hrát," dodal Dudl. "Kdyby mlha byla zase, ohrožen by byl asi jen plánovaný seskok dvou parašutistů s vlajkami obou zemí před utkáním," žertoval.

Trénink reprezentace.

I místní však byli zaskočeni vrtochy počasí, protože přes den v přístavním městě Istrijského poloostrova z modré oblohy zářilo slunce. "Taková mlha je tady tak jednou měsíčně," rozhlížel se mezi tribunami jeden z pořadatelů.

"Ve středu to může být úplně jiné," reagoval Dudl. Chorvaté nemíní dopustit žádné komplikace. První zápas reprezentace na nově otevřené stadionu v Pule je pro ně velkou událostí. Desetitisícový stánek je beznadějně vyprodán, dorazit má i premiérka Jadranka Kosorová.

Pokud by se mlha nad stadionem držela i v době utkání, přichází v úvahu pozdější výkop. Takové variantě by nahrával poměrně brzký začátek v 17:45.

"Chvíli by se mohlo čekat, až dvě hodiny. Navíc jde o přípravný duel, takže manévrovací prostor je větší a předpisy měkčí než při mistrovském zápase," uvedl Dudl.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...