Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tři tisíce lidí se rozloučilo s Emilianem Salou. Nechyběli ani zástupci Nantes a Cardiffu

Sport

  14:04
Progreso - S argentinským fotbalistou Emilianem Salou, který zahynul minulý měsíc při leteckém neštěstí nad kanálem La Manche, se v městečku Progreso v provincii Santa Fe rozloučily zhruba tři tisícovky lidí.

Fanoušci v centru Nantes oplakávají Salu krátce po oznámení o jeho zmizení. foto: Reuters

Kromě rodičů a přátel nechyběli ani zástupci Nantes a Cardiffu, kam v lednu hráč přestoupil. K rakvi s jeho ostatky lidé dávali květiny a fotografie.

16.února 2019 v 13:37, příspěvek archivován: 16.února 2019 v 14:07

Comenzó en funeral de Emiliano Sala en Santa Fe https://t.co/g5ugcKUTRf Más información. https://t.co/W286JLy6ZC

„Emi byl jedním z nás, znamenal pro nás mnoho. Byl opravdová celebrita a my jsme na něj byli moc pyšní,“ řekl Daniel Ribero, předseda fotbalového klubu San Martín, kde Sala začínal s fotbalem. „Zůstane v srdcích nás všech,“ dodal Julio Müller, starosta Progresa, v němž Sala vyrůstal.

Osmadvacetiletý Sala zahynul na cestě z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za rekordní klubovou částku 17 milionů eur. Malé letadlo s pilotem a se Salou na palubě se zřítilo nad La Manchem. Po několikatýdenním pátrání bylo hráčovo tělo objeveno a v pátek převezeno do Argentiny.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...