Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trpěliví slávisté. Ani bez majitele bojkot nehrozí

Sport

  16:00
PRAHA - Už to málokoho překvapí. Identita majitele fotbalové Slavie se dál skrývá kdesi za neprůhledným otazníkem. Včerejšek na tom nic nezměnil navzdory tomu, že zasedalo představenstvo klubu. "Jednání dál probíhají. Nové informace od vedení nemám," sdělil večer mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Slávisté děkují svým fanouškům. foto: ČTK

Byla to vlastně schůzka mezi čtyřma očima. Po odstoupení Tomáše Rosena zůstávají v představenstvu už jen ředitel klubu Miroslav Platil a podnikatel Antonín Franc, který se minulý týden prohlásil za majitele Slavie. "Současný majoritní vlastník deklaroval, že by se měl někdo minimálně jasně přihlásit k zájmu o Slavii. Jsem už opatrný, takže neříkám, že jsem o tom přesvědčen," uvedl Platil v pondělí pro deník Sport. Sám už zřejmě tušil, že věci mohou dopadnout jinak, což se znovu potvrdilo.

Hráči chtějí mít čisté svědomí Trvalé napětí neovlivní vystupování hráčů Slavie ve zbytku prvoligové sezony. Ačkoliv minulý týden zvažovali bojkot, dnes už je situace jiná. "Chtěli jsme, aby se ledy hnuly. Zatlačili jsme na vedení a pan Platil musel veřejně říct, jak se věci mají. Potom jsme viděli, že se začaly věci řešit, a tím to pro nás hasne," řekl LN brankář Martin Vaniak. Posledních pět kol Slavia jistě odehraje, ať už bude vývoj událostí jakýkoliv.

"Potom budeme mít všichni čisté svědomí, že jsme pro Slavii udělali nejvíc, co šlo. Pak už to nebude na nás, ale na jiných lidech." Kromě změny majitele řeší Slavia další akutní problém – jak si zajistit profesionální licenci pro příští sezonu. To v praxi hlavně znamená opatřit peníze na výplaty hráčům, kteří od prosince na účet žádné nedostali. Zvláštního zacházení se Slavia nedočká. "Platí pro ni stejné termíny jako pro ostatní. Tento týden ve čtvrtek začínáme zasedat a posoudíme první žádosti," řekl LN předseda licenční komise Bohuslav Pavlík.

Miroslav Platil

I kdyby v Edenu prostředky nesehnali, nic není ztraceno. Podklady mohou dodat i během odvolacího řízení během května. Při něm bude záležet konečný verdikt na licenčním tribunálu, v něm zasedá třeba předseda Ivan Hašek, generální sekretář svazu Rudolf Řepka nebo šéf legislativního oddělení. Tím je bývalý ředitel Slavie Petr Doležal. Dembélého ještě nevyřešili Zůstává však nejisté, kdo by Slavii v mezním období řídil.

Ředitel Platil už dopředu avizoval, že pokud by do konce dubna peníze nesehnal, podá výpověď. Konkrétní představu o svojí budoucnosti ve Slavii nemá po včerejšku ani záložník Bassirou Dembélé. Předvolaný byl po svých výrocích pro LN a deník Sport, ve kterých si stěžoval na špatnou komunikaci s trenérem Petroušem. Vedení klubu verdikt odložilo.

"Snažili jsme se vysvětlit, že Bassirou pouze jednal v bezvýchodné situaci, v níž se ocitl. Stejně jako jiní hráči poskytl novinám rozhovor, ale určitě nechtěl kritizovat trenéra Petrouše, jehož respektuje. Po překladu z francouzštiny jeho slova asi vyzněla hůř, než byla míněna," pravil hráčův agent Lorenc Hysi s tím, že rozhodnutí by mohlo padnout během dneška. "V úterý měla Slavia dobrovolný trénink, ve středu už zase povinnou přípravu. Proto očekávám, že se do té doby dozvíme, co bude dál. Doufáme, že Bassirou v áčku zůstane," dodal Hysi.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!