Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Trpišovského nářky byly vyslyšeny. Liga začne příští rok o týden později

Jindřich Trpišovský foto: ČTK

PRAHA - Příští sezona první fotbalové ligy začne o týden později než probíhající ročník - o třetím víkendu v červenci. Na podzim se bude stejně jako letos hrát 20 kol, z nichž jedno bude vložené ve středu 28. října.
  11:05

Týmy hrající v létě závěrečné předkolo evropských pohárů si v srpnu budou moci odložit utkání šestého kola. 

Termínovou listinu pro sezonu 2020/21 jednomyslně schválilo grémium Ligové fotbalové asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže.

Liga příští sezonu odstartuje týden po finále letního mistrovství Evropy o víkendu 18. a 19. července. 

V dalším týdnu začne úvodními zápasy 2. předkolo Ligy mistrů a Evropské ligy, do kterého vstoupí tři z pěti českých zástupců v pohárech.

Týmy, které budou v závěrečném předkole kvalifikace bojovat o účast v základní skupině, si mezi úvodním zápasem a odvetou nově budou moci požádat o odložení ligového duelu. 

Nebudou k tomu potřebovat jindy nutný souhlas soupeře.

LFA se netradičně rozhodla oslavit říjnový státní svátek vzniku republiky vloženým 14. kolem. 

Uprostřed týdne se bude hrát i třetí z pěti kol nadstavbové části, a to 12. května 2021. Podzim skončí o víkendu 12. a 13. prosince, jarní část pak odstartuje 13. a 14. února před úvodními zápasy jarní fáze evropských pohárů.

Nadstavba, která měla v minulé sezoně premiéru a v příštím ročníku se bude hrát potřetí, začne 1. května přespříštího roku a nový mistr bude znám nejpozději o tři týdny později.

Autor: