Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trpišovský do Sparty už nechce, Letenští tak musejí dál hledat nového kouče

Sport

  12:53aktualizováno  15:53
PRAHA - Byl hlavním kandidátem na pozici nového trenéra fotbalové Sparty, ale jednání předčasně ukončil. Jindřich Trpišovský se rozhodl, že aktuálně třetí tým tabulky v zimě nepřevezme. Letenský klub tak musí kouče hledat dál.

Trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský. foto: ČTK

Jako první o tom informovalo Aktuálně.cz, podobně mluví i zdroje MF DNES a iDNES.cz.

Trpišovský, vázaný smlouvou v Liberci, byl hlavním sparťanským cílem po konci Zdeňka Ščasného na sklonku září. Napoprvé ještě k dohodě nedošlo, ale vedení klubu se k jednání v minulých dnech vrátilo.

Všechno se však vleklo příliš dlouho. Sparťanští fanoušci si navíc oblíbili provizorního trenéra Davida Holoubka, a tak se 40letý Trpišovský rozhodl: „Nikam nejdu.“

Trpišovský nechce utíkat

„V kontaktu se Spartou jsem byl, ale v současné chvíli jsme v takové rozporuplné situaci. V Evropské lize bojujeme do poslední chvíle o postup, ale v lize na tom vůbec nejsme dobře. To musíme do jara napravit. Cítím velkou zodpovědnost nejen za úspěch, ale také za neúspěch. A to mě určitým způsobem zavazuje. Udělám vše pro to, aby byl Slovan co nejdříve co nejvýš v tabulce,“ uvedl Trpišovský na webu Liberce.

„Byla to směs různých důvodů, ale přiznám se, že nepovedený podzim v lize byl určitě ten největší, asi z 80 procent. Zisk 15 bodů a jen 11 gólů, to je tristní a všichni za to cítíme zodpovědnost. Já jednu z největších,“ řekl v rozhovoru s novináři a dodal, že jeho rozhodnutí je definitivní.

„Platí to, co jsem řekl někdy v říjnu. V Liberci jsem rád. Tým navíc není v lehké situaci a shodli jsme se na tom, že je teď hlavně potřeba mít klid a pokračovat ve složení, jaké tu je. Myslím, že takhle je to správně,“ doplnil Trpišovský, který má ve Slovanu smlouvu do konce sezony.

Trpišovského rozhodnutí přivítali i hráči. „Myslím, že je to dobrá zpráva. Vypovídá to o tom, jaký má trenér charakter. Jsme ve špatné situaci v lize a on nás v tom nenechá a neodchází za lepším,“ uvedl záložník Egon Vůch.

„Pokud má nabídku ze Sparty, což je u nás největší pojem, svědčí to o tom, že mu nejsme jedno, že je s námi rád a že s námi chce ještě něco dokázat. Řekl nám, že pokud by měl odejít, tak jen za předpokladu, že by ho pan majitel Karl vyhodil,“ dodal Vůch.

Trpišovský přišel do Liberce loni v létě ze Žižkova, s týmem dvakrát postoupil do skupiny Evropské ligy a v nejvyšší soutěži s ním skončil třetí.

Co na to Sparta?

Sparta má několik možností, jak situaci vyřeší. Zaměřit se na jiného kandidáta, mluvilo se třeba o Adriánu Gulovi z Žiliny, nebo zkusit Trpišovského ještě jednou zlomit.

Případně u týmu nechat Holoubka. To by však na jaře obcházela řády, protože 36letý trenér nemá profesionální trenérskou licenci a dostuduje až v květnu, takže by jako hlavní kouč musel být veden Zdeněk Svoboda.

„Předpokládám, že u mužstva zůstanu. Jen je otázka, v jaké funkci. Všichni si musíme počkat, jak to dopadne,“ řekl Holoubek před pár dny v obsáhlém rozhovoru.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat