Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Trpký návrat Suchého. Jeho Augsburg podlehl favorizovanému Lipsku

Olmo a Poulsen slaví branku Lipska foto: ČTK

Berlín - Lipsko porazilo v německé fotbalové lize Augsburg 2:1 a upevnilo si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Bayern Mnichov, který má k dobru pondělní zápas s Bielefeldem, ztrácí čtyři body. Za Augsburg nastoupil po více než dvou měsících a teprve potřetí v tomto ročníku bundesligy obránce Marek Suchý.
  22:36

Do statistiky utkání se zapsal žlutou kartou, kterou obdržel za faul na Williho Orbana přímo před domácí lavičkou, která se dožadovala vyloučení českého fotbalisty.

Fotbalisté Bayernu Mnichov s trofejí pro vítěze MS klubl.
Bayern Mnichov ovládl fotbalové MS klubů.

K prvnímu gól pomohl Lipsku faul Reece Oxforda, po němž rozhodčí nařídil penaltu. Rafal Gikiewicz sice pokus Daniho Olma zneškodnil, ale sudí nechal pokutový kop opakovat a napodruhé už domácí hráč uspěl. Krátce před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 Christopher Nkunku.

Augsburg s brankářem Tomášem Koubkem a záložníkem Janem Morávkem v rolích náhradníků snížil v 77. minutě, kdy se z penalty trefil Daniel Caligiuri.