3. prosince 2018 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tvrdé tresty pro sparťany. Vyloučení Kanga s Čivičem zaplatí nejvyšší možné pokuty

Guélor Kanga (vpravo) musí zpytovat po vyloučení svědomí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Guélor Kanga (vpravo) musí zpytovat po vyloučení svědomí. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

PRAHA Fotbalisté Guélor Kanga a Eldar Čivič dostanou od vedení Sparty za červené karty při sobotní ligové prohře 1:2 na hřišti Slovácka pokuty. Podle generálního ředitele letenského celku Františka Čupra oba zaplatí nejvyšší částku, jakou stanovuje klubový řád.

„Přestože si myslíme, že vyloučení Kangy bylo docela přísné, padnou v případě obou červených karet podle interního řádu našeho klubu pokuty v maximální možné výši,“ řekl deníku Sport Čupr.

Sparta vedla na Slovácku 1:0 po gólu Pulkraba, v závěru ale po nevídaném zkratu o body přišla.

Radost realizačního týmu Slovácka. Vpravo manažer týmu Veliče Šimulikoski.

Radost realizačního týmu Slovácka. Vpravo manažer Veliče Šimulikoski.

První pokutový kop neproměnil ještě za bezbrankového stavu v první půli Kanga, který byl po přestávce za úder loktem vyloučen.

V nastavení pak dostal za úder hlavou červenou kartu Čivič a z následné penalty se domácí ujali vedení. Letenští přesto mohli i v devíti vyrovnat, ale Ristič pokutový kop nedal.

Sparta prohrála čtvrté z posledních pěti utkání venku a na druhou Plzeň ztrácí osm bodů a na první Slavii devět, celek z Edenu má ale ještě pondělní zápas v Opavě k dobru.

Podle Čupra navzdory špatným výsledkům není v ohrožení pozice trenéra a sportovního ředitele Zdeňka Ščasného. 

Jan Navrátil ze Slovácka a Eldar Čivič ze Sparty.
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný přemýšlí, jak ze situace ven.

Uvedl také, že Sparta musí v zimní přestávce posílit, protože na některých postech není odpovídající konkurence. Týmu dal rovněž za úkol vyhrát dva zbývající podzimní zápasy.

ČTK

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz