15. listopadu 2016 16:19 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tvrdý režim v Manchestru: 'Tlouštíci', wi-fi a sex po půlnoci u áčka nemají místo

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Manchesteru City Pep Guardiola. | foto: Reuters

Ví se o něm, že dbá na každý detail. A tak není divu, že Pep Guardiola, trenér fotbalového Manchesteru City, udělal po svém letním nástupu do nové funkce řadu změn. Ne všechny se asi hráčům zamlouvají, ale pokud chtějí zůstat v plánech španělského kouče, nemají na výběr.

Jeden z těch, kteří Guardiolovy nároky nesplňovali, teď promluvil. Záložník Samir Nasri v létě prožil pod novým trenérem jenom dva měsíce, pak odešel hostovat do Sevilly. Na startu přípravy měl podle kouče „nadváhu“ a do kádru pro novou sezonu se nevešel. Ale řada věcí mu utkvěla v paměti.

„Trenér třeba nařídil, že se po půlnoci už nesmíme věnovat sexu. A to ani v případě, že jsme měli druhý den volno,“ prozradil v rozhovoru pro francouzský deník L’Equipe du Soir. „Říkal, že stejným způsobem dostal to nejlepší i z Messiho nebo Lewandowského. Že dostatečný spánek napomáhá tomu, aby se hráči vyhýbala svalová zranění.“

Guardiola také podle něj také překopal jídelníček. Z klubové kuchyně zmizela řada ingrediencí, které se dřív běžně používaly.

„Já od něj slyšel, že jsem zanedbaný. Obrazně řečeno mě kopl do zadku,“ pousmál se Nasri. „Po návratu z dovolené jsem byl zraněný a měl osobní problémy, takže jsem opravdu nebyl v top formě. Měl jsem čtyři kila přes. A u Guardioly platí, že když máte 2,5 přes, netrénujete s áčkem.“

Život v City se pod španělským koučem hodně změnil. Už dřív třeba obránce Pablo Zabaleta prozradil, že v kabině hráči nemají možnost připojit se na internet: v dosahu není wi-fi připojení ani mobilní síť 3G. Guardiola tím chce docílit, aby se spolu víc bavili, proto také zavedl povinné společné snídaně či obědy. A někdy dokonce i večeře.

Trenér Manchesteru City Pep Guardiola.
Pep Guardiola (vpravo) a José Mourinho se objímají po svém prvním...

Po zápase mají hráči jíst směs vybraných ořechů z papírového kornoutu, zato si musí nechat zajít chuť třeba na pizzu, bublinkové nápoje nebo některé druhy džusů.

Přes všechna nová pravidla a přes to, že z klubu musel (dočasně?) odejít, Nasri Guardiolovy metody uznává.

„Pod ním od prvního tréninku víte, jakým stylem hrát, jak napadat, jak se pohybovat bez míče,“ pochválil nového kouče. „Další den rozebíráte na videu všechno, co po vás chce. Nikdy vás nebude šikanovat, ale udělá všechno pro to, abyste se jako hráč zlepšoval a abyste věděl, co hrát. Je to náročný člověk.“

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.