Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Udavačství jak za komunistů. Fotbalová veřejnost si stěžuje na hledání totožnosti fandů Sparty

Sport

  16:15
PRAHA - Policie hlavního města Prahy vydala oficiální zprávu, že pátrá po totožnosti některých z fanoušků Sparty, kteří minulý čtvrtek vtrhli na hřiště během odvetného zápasu 2. předkola Ligy mistrů mezi letenským klubem a srbskou Suboticí. Zprávu, kterou přinesl Týdeník Policie, však tvrdě kritizují fotbaloví fanoušci, kteří policii vyčítají, že nutí veřejnost udávat jako za vlády komunistů.

Josef Šural přemlouvá fanoušky Sparty, aby se vrátili na tribuny. foto:  Michal Šula, MAFRA

Zakážeme vám vstup na stadion a ještě nám zaplatíte škody, vzkazuje Sparta fanouškům

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Některé z podezřelých se nepodařilo identifikovat, proto se policie obrací s žádostí na veřejnost.

Fotografie fanoušků zveřejnila na policejním webu. „Fanoušci v závěru 2. poločasu vyběhli z domácího sektoru přímo na hrací plochu a zápas musel být přerušen,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Vyhodnocením kamerových záznamů se podařilo některé z podezřelých osob identifikovat. 

Fanoušci Sparty vtrhli na hřiště.
Fanoušci Sparty vtrhli na hřiště.

„Ve zbývajících případech se nyní vyšetřovatelé obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci s identifikací,“ dodala Zoulová.

Nepokoje fanoušků během odvety 2. předkola Evropské ligy vyvolala penalta, po které hosté snížili na 1:2, což jim přineslo postup. Autor gólu Bojan Čečarič navíc běžel slavit přímo před tvrdé jádro fanoušků Sparty, kteří ho zasypali kelímky s pivem. 

Následně seběhli z horních pater tribuny ke hřišti a v jeho rohu prolomili bariéru. Po dvou minutách se po domluvě sparťanského kapitána Josefa Šurala vrátili na tribunu a zápas po pětiminutové pauze pokračoval.

Na facebookovém profilu Týdeníku Policie, který zprávu zveřejnil, se však lidé pouštějí do policistů, že uveřejněním fotografií výtržníků chtějí, aby na ně lidé udávali jako za komunismu.

„HNUS! Policajti to vyšetřují na Facebooku, to se po.eru! Škoda, že jsme národ bonzáků a donašečů...“ napsal jeden z diskutujících. 

Autoři: ,