Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

UEFA zadržela odměny šesti klubům za to, že neplatí včas své závazky

Sport

  20:30
NYON (Švýcarsko) - Evropská fotbalová unie UEFA pozastavila vyplácení odměn z Ligy mistrů a Evropské ligy šesti klubům za to, že pozdě splácejí své finanční závazky. Týká se to týmů Astra Ploiesti, Metalurg Doněck, Hajduk Split, HSK Žrinjski Mostar, Skonto Riga a Trabzonspor.

Ondřej Kušnír z Liberce (vpravo) a Aleksandrs Fertovs z Rigy foto: ČTK

Dalších 25 klubů, které UEFA nejmenovala, musí poskytnout dodatečné informace ke svým zjevným finančním problémům. Všech 31 celků dostalo čas na odpověď do 30. září. Případy se týkají opožděných plateb přestupových částek, mezd a sociálního pojištění.

UEFA monitoruje účty stovek klubů, které se kvalifikují do pohárových soutěží, a pozoruje díky svému konceptu "finančního fair play" pozitivní trend. Z dnes zveřejněných čísel vyplývá, že kluby k červnu 2013 dlužily na opožděných platbách devět milionů eur, zatímco o dva roky dřív to bylo 57 milionů. V minulé sezoně potrestala UEFA za opakované nedodržení termínů plateb čtvrtfinalistu Ligy mistrů Málagu, jež v této sezoně přišla o start v Evropské lize.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...