Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uhrin mladší se nepohodl s vedením a dostal padáka

Sport

  9:19
PRAHA - Čeští trenéři Aleš Jindra a Dušan Uhrin mladší skončili po pěti zápasech jarní části rumunské ligy u fotbalistů CFR Kluž. Podle oficiálního webu klubu už je novým koučem Portugalec Antonio Conceicao.

Dušan Uhrin mladší. foto: Radek Petrášek, ČTK

Jindra s Uhrinem přišli do jednoho z nejlepších rumunských celků brzy po Novém roce. Oficiálním trenérem se stal nepříliš zkušený Jindra, nicméně podle místních médií byl hlavním koučem Uhrin, jenž měl papírově funkci poradce. Syn trenéra vicemistrů Evropy z roku 1996 už totiž v podzimní části sezony působil v Temešváru, přičemž pravidla v rumunské lize zakazují, aby kouč vedl během jednoho ročníku dvě mužstva.

Rumunské servery uvádějí, že Uhrin skončil kvůli sporům s hráči a nedostatečné podpoře vedení. Konec české dvojice přišel po sobotním vítězství 3:0 nad Vaslui, po němž je podzimní účastník Ligy mistrů na čtvrtém místě tabulky se sedmibodovým odstupem za vedoucím Dinamem Bukurešť.

Pod Uhrinem a Jindrou Kluž v pěti zápasech třikrát zvítězila, jednou remizovala a jednou prohrála. Jednačtyřicetiletý Uhrin působil v Rumunsku od léta roku 2007, kdy odešel z Mladé Boleslavi do Temešváru. V první sezoně dovedl klub k šestému místu a do Poháru UEFA, loni v prosinci po neshodách s majitelem u tehdy třetího celku tabulky skončil.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...