25. září 2008 15:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ujfaluši okouzlil Pyrenejský poloostrov

Tomáš Ujfaluši (vpravo) byl v zápase s Getafe pevný jako skála. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Ujfaluši (vpravo) byl v zápase s Getafe pevný jako skála. | foto: ČTK

PRAHA Středeční předehrávaná utkání 4. kola La Ligy ukázali rozložení sil na začátku sezóny ligy evropských šampionů. V čele se drží Villarreal následován madridským duem Real a Atlético. Až za nimi je katalánský spící obr FC Barcelona. Největší uznání si po včerejšku vychutnává ve španělských médiích český obránce Atlética Madrid Tomáš Ujfaluši.

Respektovaný madridský sportovní deník AS dokonce českého reprezentačního kapitána srovnal s legendárním Franzem Beckenbauerem. "Hraje jako Císař," napsal list s využitím Beckenbauerovy přezdívky. "Všechny požáry v obraně hasil už v zárodku, navíc přidal i parádní pas na vedoucí branku," pochválil Ujfalušiho madridský deník. "Vždycky se zjeví ve správný moment, je silný a rychlý," zhodnotil As přednosti rodáka z Rýmařova.

Jeho tým tak zatím obývá po čtyřech zápasech třetí místo, o skóre lepší je městský konkurent Real Madrid, který rozstřílel zásluhou hattricku Van der Vaarta Gijón 7:0 a bod vpředu pak "žlutá ponorka" Villarreal. Ta vyhrála doma snadno nad Santanderem 2:0. Naopak se příliš nedaří svěřencům Pepe Guardioly. Fotbalisté FC Barcelona vedli nad Betisem Sevilla již do poločasu snadno 2:0, v tom druhém však viditelně polevili a hosté je ztrestali dvěma góly v rozmezí osmi minut, které znamenaly vyrovnání. Hubenou výhru 3:2 zachraňoval až střídající Islanďan Gudjohnsen deset minut před koncem.

Barcelona tak zatím sice okupuje pátou pozici v ligové tabulce, herně zatím příliš neoslňuje.

VÝSLEDKY – NEÚPLNÉ 4. KOLO:
FC Barcelona - Betis Sevilla 3:2 (2:0)
Branky: 17. a 23. Eto'o, 80. Gudjohnsen – 59.
Real Madrid - Gijón 7:1 (3:0)
Branky: 18., 33. a 47. Van der Vaart, 58. a 64. Raúl, 37. Higuaín, 51. Robben - 53. Kike Mateo.
FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:0 (57. Maresca, 85. Chevantón)