Ujfaluši okouzlil Pyrenejský poloostrov

15:58
PRAHA - Středeční předehrávaná utkání 4. kola La Ligy ukázali rozložení sil na začátku sezóny ligy evropských šampionů. V čele se drží Villarreal následován madridským duem Real a Atlético. Až za nimi je katalánský spící obr FC Barcelona. Největší uznání si po včerejšku vychutnává ve španělských médiích český obránce Atlética Madrid Tomáš Ujfaluši.

Tomáš Ujfaluši (vpravo) byl v zápase s Getafe pevný jako skála. foto: ČTK

Respektovaný madridský sportovní deník AS dokonce českého reprezentačního kapitána srovnal s legendárním Franzem Beckenbauerem. "Hraje jako Císař," napsal list s využitím Beckenbauerovy přezdívky. "Všechny požáry v obraně hasil už v zárodku, navíc přidal i parádní pas na vedoucí branku," pochválil Ujfalušiho madridský deník. "Vždycky se zjeví ve správný moment, je silný a rychlý," zhodnotil As přednosti rodáka z Rýmařova.

Jeho tým tak zatím obývá po čtyřech zápasech třetí místo, o skóre lepší je městský konkurent Real Madrid, který rozstřílel zásluhou hattricku Van der Vaarta Gijón 7:0 a bod vpředu pak "žlutá ponorka" Villarreal. Ta vyhrála doma snadno nad Santanderem 2:0. Naopak se příliš nedaří svěřencům Pepe Guardioly. Fotbalisté FC Barcelona vedli nad Betisem Sevilla již do poločasu snadno 2:0, v tom druhém však viditelně polevili a hosté je ztrestali dvěma góly v rozmezí osmi minut, které znamenaly vyrovnání. Hubenou výhru 3:2 zachraňoval až střídající Islanďan Gudjohnsen deset minut před koncem.

Barcelona tak zatím sice okupuje pátou pozici v ligové tabulce, herně zatím příliš neoslňuje.

VÝSLEDKY – NEÚPLNÉ 4. KOLO:
FC Barcelona - Betis Sevilla 3:2 (2:0)
Branky: 17. a 23. Eto'o, 80. Gudjohnsen – 59.
Real Madrid - Gijón 7:1 (3:0)
Branky: 18., 33. a 47. Van der Vaart, 58. a 64. Raúl, 37. Higuaín, 51. Robben - 53. Kike Mateo.
FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:0 (57. Maresca, 85. Chevantón)