29. října 2008 12:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Uličný v Brně přece jen končí

Trenér Petr Uličný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Petr Uličný | foto: Lidové noviny

BRNO Fotbalový kouč Petr Uličný v Brně skončil. Šestý tým prvoligové tabulky dnes převzal dosavadní asistent Aleš Křeček. Uličný odešel po sérii špatných výsledků. Tým z posledních šesti zápasů vyhrál jen jednou, naposledy remizoval 1:1 s Českými Budějovicemi.

Majitel klubu Roman Pros avizoval důrazný pohovor s realizačním týmem i hráči už v úterý. Uličného odvolání se však příliš nečekalo i kvůli tomu, že ho vedení klubu v řadě případů podpořilo. "Základem odvolání trenéra i asistenta byl herní projev týmu a také nedostatek bodů," řekl dnes Pros.

Dočasně tým povedou asistenti Křeček a Rostislav Horáček, s Uličným odchází i další asistent Karel Trnečka. "Začali jsme jednat s jedním trenérem, případná smlouva by měla být uzavřena do týdne," uvedl Pros bez podrobností.

Nejbližší zápas hraje Brno v neděli na půdě mistrovské Slavie a Křeček dnes začal připravovat mužstvo na těžký zápas. "Řešení celé situace mě překvapilo, ale nezaskočilo. Mění se pro mě hodně. Tou největší změnou je, že přebírám hlavní zodpovědnost za výkony a výsledky mužstva," řekl pro klubový web s tím, že nehodlá dělat velké změny. "Musím především hráče přesvědčit, že jako tým mohou na Slavii uspět. Je třeba se znova semknout," uvedl Křeček.

Uličný doplatil možná nejen na špatné výsledky, ale také na svoje ostré výroky po remíze s Českými Budějovicemi. Zkušený kouč po zápase neudržel nervy - nejdříve podle svých slov vulgárně hráče urážel v šatně a pak zvolil nediplomatické výroky, kterými nepřímo kritizoval klubové vedení.

"Mužstvo je velmi špatné, současné umístění je jeho stropem," pronesl Uličný, který měl v týmu řadu zkušených hráčů včetně bývalého reprezentanta Marka Heinze.

V září měl Uličný na tréninku konflikt s útočníkem Alešem Bestou, který byl poté vyřazen z kádru. Kouč údajně fotbalistu fyzicky napadl po jeho ostrém střetu se spoluhráčem.

Osmapadesátiletý Uličný je vůbec nejzkušenějším ligovým trenérem. Ve své kariéře trénoval už osm klubů a v roli hlavního kouče nasbíral 402 zápasů.

V Brně působil poprvé v letech 1994 až 1996, druhé angažmá zahájil loni v létě. Od té doby vedl tým v 41 zápasech, z nichž dvacet bylo vítězných a desetkrát odešel poražen.

Uličný je šestým koučem, který nedokončí letošní prvoligovou sezonu. Již dříve byli odvoláni českobudějovický Jan Kmoch, žižkovský Stanislav Griga, plzeňský Jaroslav Šilhavý, zlínský Josef Mazura a sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

ČTK