22. srpna 2011 16:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

United mají sponzora už i na tréninkových dresech

FC Barcelona - Manchester United (Ferguson a Rooney). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Barcelona - Manchester United (Ferguson a Rooney). | foto: Reuters

MANCHESTER Manchester United uzavřel sponzorskou smlouvu s kurýrní společností DHL, jejíž logo budou fotbalisté anglického mistra nosit na tréninkových dresech. Slavný klub díky čtyřletému kontraktu podle informací agentury Reuters vydělá 40 milionů liber (1,12 miliardy korun).

To je víc, že týmu z Old Trafford vynášela začátkem tisíciletí smlouva s firmou Vodafone, která měla logo na zápasových dresech. Na těch v současnosti "Rudí ďáblové" nosí znak americké pojišťovací společnosti Aon, což klubu za čtyři roky vynese téměř 80 milionů liber.

Sponzorskou smlouvu na tréninkové dresy má Manchester jako první anglický klub. "Tenhle kontrakt otevírá v anglickém fotbale nové možnosti," uvedl výkonný ředitel United David Gill ke spolupráci s firmou DHL, kterou vlastní Německá pošta.

Manchester je podle časopisu Forbes nejcennějším sportovním klubem světa. Jeho hodnotu vyčíslil odborný magazín na 1,86 miliardy dolarů (31,6 miliardy korun).

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
STAŇ SE TÍM NEJLEPŠÍM IT RECRUITEREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 40 000 Kč