9. června 2008 15:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Úřadující mistři zítra nastoupí proti Švédům.

Řečtí fanoušci sledují zápas Německa s Polskem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řečtí fanoušci sledují zápas Německa s Polskem | foto: AFP

SALCBURK Obhájce titulu fotbalisty Řecka čeká na úvod evropského šampionátu soupeř vyznávající podobný herní styl, který je před čtyřmi lety dovedl k senzačnímu triumfu v Portugalsku.

Zápas skupiny D proti urostlým Švédům slibuje především taktickou bitvu s důraznými a propracovanými obranami. Rozhodnout mohou maličkosti, Seveřané spoléhají na umění kanonýra Zlatana Ibrahimovice.

Řekové chtějí dokázat, že jejich triumf v Portugalsku nebyl náhodný. Přesto jen málokdo čeká, že jej zopakují. "Rozhodně tu nejsme jako favorité. To, co se nám přihodilo před čtyřmi lety, byl něco úžasného. Nyní jsme ale realisté," prohlásil opatrně brankář Antonis Nikopolidis. 

 "Oba týmy jsou si podobné. Jsou psychicky silné, rychlé a hodně se spoléhají na taktiku. Kdo bude mít jasnější zápasový plán a zůstane u něj, vyhraje," mínil Angelos Charisteas, hrdina finále v Portugalsku, kde trefil Řekům vítězství nad domácím výběrem. Také Seveřané v posledních letech spoléhají spíše na obranu, důkazem je jen 23 vstřelených branek v kvalifikaci.

Švédové mají Řekům co vracet, jejich jediná výhra, byť rekordní 9:0, se zrodila už před 88 lety na olympiádě v Antverpách. Zbývající duely měly přípravný charakter,  Řekové dvakrát vyhráli a tři zápasy skončily remízou.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!