Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Urostlý sparťanský útočník Kweuke překvapil spoluhráče, vyrazil na běžky

Sport

  16:51
ŠPINDLERŮV MLÝN/VRCHLABÍ - Před dvěma lety se marně pokoušel udělat první lyžařské krůčky na zimním soustředění fotbalistů Sparty Bony Wilfried z Pobřeží slonoviny, letos se odhodlal na neznámou půdu Leo Kweuke. Na rozdíl od svého afrického spoluhráče Kamerunec premiéru na sněhu zvládl bez potíží a po krátkém výcviku byl schopen na běžkách vyrazit do terénu.

Leonard Kweuke. foto: www.sparta.cz

Kweuke si možnost absolvovat ve Špindlerově Mlýně první lyžařskou výuku vybral sám. "Když jsem to vykládal před tréninkem dalším klukům z Afriky, jen na mě němě zírali. Bony věděl, o co jde, ale Abena a Adiaba vůbec netušili, o čem mluvím. Trochu jsem je překvapil," řekl novinářům mohutný fotbalista po pondělní lyžařské premiéře.

Rok 2010 v obrazech

"Člověk musí vyzkoušet všechno, určitě mi to neuškodí. Kolikrát jsem spadl? Tak to jsem ani nepočítal, horší to bylo, když jsem šel do kopce, to jsem byl na zemi pořád," líčil se smíchem třiadvacetiletý fotbalista. Na další sportovní dráhu po skončení fotbalové kariéry to nevidí, i když Kamerun by určitě aktivního lyžaře přivítal všemi deseti.

"Tak to ne, do toho bych nešel. Vždyť lidé u nás ani nevědí, že se na lyžích dá i běhat. Nepamatuji, že bych něco podobného viděl někdy alespoň v televizi, to by doma koukali," vyprávěl útočník. Dosud ani z dálky neviděl podobné hory, jako jsou Krkonoše. "Když jsem byl ve Frankfurtu, tak jsme měli podobně tvrdou přípravu, ale odehrávala se v teple Španělska," prohlásil Kweuke.

Reportáž ze zimní přípravy fotbalistů Sparty ze Špindlerova Mlýna čtěte ve středu v deníku

Jeho lyžařské nadšení však brzy utlumil trenér Jozef Chovanec. "Bylo dobře, že to Leo vyzkoušel, ale kvůli odpovídající zátěži dnes odpoledne půjde na spinning," uvedl kouč s tím, že na lyže může africký fotbalista vyrazit až ve volném čase. Kweuke se rychle stal velkým oblíbencem sparťanským fanoušků. "V sobotu jsme ho museli z autogramiády během halového turnaje doslova odvléct," uvedl mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Popřel, že už by autor pěti podzimních ligových branek byl kmenovým hráčem Sparty, jak spekulovala některá média. "To je hloupost, nic takového. Jedná se průběžně, ale Leo je zde stále jen na hostování," uvedl Kasík. Fotbalista, který patří Dunajské Stredě, má jasno - ve Spartě by rád zůstal. "Byl by to pro mě nyní ideální krok. Důležité je i to, že mě mají fanoušci rádi, pořád mám navíc možnost se tu hodně zlepšovat," uvedl Kweuke.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat