19. května 2008 17:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Úspěch Baníku podnítil zájem zahraničních týmů

Fotbalisté Baníku Ostrava se radují z vítězství nad Spartou Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Baníku Ostrava se radují z vítězství nad Spartou Praha | foto: ČTK

OSTRAVA Jarní výsledky a výkony zvedly zájem zahraničních klubů o ostravské fotbalisty, vedení Baníku však nehodlá dopustit rozprodej. Klub chce znovu postavit silný tým, ale to nebude možné, pokud dojde k příliš mnoha změnám. Bude proto usilovat nejdříve o příchody hráčů, teprve potom zváží možné odchody, řekl dnes na setkání s novináři generální manažer Verner Lička.

Poptávka je po několika hráčích základní sestavy. Od brankáře Petra Vaška přes záložníky Tomáše Marka s Davidem Bystroněm až po útočníka Lukáše Mageru, ale na mušce zahraničních skautů je především nejlepší ligový střelec Václav Svěrkoš. Útočník, který si patnácti brankami vystřílel nominaci na Euro, bude na šampionátu hrát o své další angažmá. "Musíme ctít i džentlmenské dohody. Přejeme si, aby Venca zůstal, ale on tady přišel za nějakým účelem. Aby se znovu očistil a nastartoval. Má příležitost, že třeba přijde velký klub, za který chce hrát, a pak jde o to si sednout a pobavit se," řekl Lička.

Bronzový tým ligové sezony však oslabit nechce. "Máme svou vizi pod nějakým finančním rozpočtem. Chceme znovu postavit silný tým, což by nešlo, kdyby odchodů bylo hodně. Máme snahu, aby hráči nejprve do klubu přišli, a až pak teprve zvážit odchody," dodal Lička. Klub má podle zákulisních zpráv vytipovány čtyři posily.

Trenér Karel Večeřa přiznal pouze to, že pokračuje hledání levého obránce, který by měl dorazit na Bazaly ze Slovenska. "Máme rozjednány dva hráče na tento post. Celou přípravu už s námi po zranění absolvuje Petr Tomašák a to je hráč, který měl v lize rozjezd například jako Dušan Švento. Dáme mu znovu prostor, ať to zkusí," podotkl Večeřa.

ČTK