25. července 2011 14:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Úspěch Damkové, stala se členkou Komise rozhodčích UEFA

Ústí nad Labem - Brno (rozhodčí Dagmar Damková) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústí nad Labem - Brno (rozhodčí Dagmar Damková) | foto: ČTK

PRAHA Dagmar Damková se stala členkou Komise rozhodčích Evropské fotbalové unie UEFA. Šestatřicetiletá česká sudí bude vůbec první ženou, která v komisi zasedne. Damkové tak končí aktivní kariéra a měla by se s ní rozloučit v jednom z ligových utkání na startu nové sezony.

Úspěšná mezinárodní sudí, která v květnu pískala finále Ligy mistryň v Londýně, zatím figuruje na listině rozhodčích pro nadcházející sezonu první a druhé ligy, ovšem zřejmě jen dočasně. "Nyní je rozhodčí Damková ještě na dovolené, ale dostane delegaci na jedno utkání v druhém kole, kde se s pískáním rozloučí," řekl ČTK šéf komise Luděk Macela.

Pravidla UEFA a FIFA nedovolují, aby člen komise nadále aktivně soutěže a zápasy pod jejich hlavičkou řídil. Damková proto aktivní kariéru záhy ukončí.

Dagmar Damková.

Účastnice dvou mistrovství Evropy, dvou světových šampionátů a stejného počtu olympijských turnajů bude v komisi působit vedle věhlasných jmen. Šéfem komise je viceprezident UEFA Ángel María Villar, mezi členy patří i bývalý italský rozhodčí, proslulý Pierluigi Collina.

Dá se předpokládat, že v komisi bude mít na starosti ženský fotbal. "První zasedání má komise v závěru července a tam se bude rozhodovat o náplni jednotlivých členů. Předvídat její agendu dopředu nelze," uvedl pro ČTK generální sekretář svazu Rudolf Řepka.

V orgánech UEFA tak nyní působí celkem čtyři čeští zástupci - právě Řepka, který byl počátkem července jmenován členem Kontrolní a disciplinární komise, místopředsedou komise futsalu je Petr Fousek a členem komise pro reprezentace stále Ivan Hašek.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!