Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Uvězněné' sparťany na letišti v Liverpoolu krotila policie

Sport

  10:54aktualizováno  23:01
LIVERPOOL - Asi desítka sparťanských fanoušků, kteří uvízli v Liverpoolu, odmítla opustit prostory letiště a odjet do hotelu v Blackpoolu. Podle reportéra LN si krátili čekání popíjením a musela je krotit policie. Podle prvotního plánu měli do Prahy odletět kolem 14 hodiny tamního času. K letadlu se ale přesunuli až kolem deváté hodiny večerní.

Sparta - Liverpool (fanoušci Sparty) foto:  František Vlček, Lidové noviny

"Před chvílí nám delegát řekl, že kolem 14 hodiny místního času bychom se měli vydat zpět na letiště, kde bude čekat opravené letadlo," popisuje aktuální situaci reportér LN.

"Po všech peripetiích jedeme k letadlu až teď," informoval v osm hodin večer tamního času reportér LN.

Před dvě stě fanoušků Sparty po zápase svého týmu s Liverpoolem neodletělo zpět do Prahy kvůli poruše na letadle ČSA. Podle informací serveru Lidovky.cz uvízli v Liverpoolu i stoupenci tvrdého jádra sparťanského kotle. "Na letišti panovala nervozita a zmatek. Lidi to vnímali negativně, nikdo nevěděl, co se bude dít," vylíčil z místa zpravodaj LN.

Let, který měl být odbaven ve čtvrtek půl hodiny před půlnocí, nabral totiž mnohahodinové zpoždění.

"Podle delegáta je problém asi s desítkou sparťanů, kteří odmítli v noci cestovat do hotelu v nedalekém Blackpoolu," hlásí reportér LN. Údajně se totiž opili a musela proti nim zasáhnout letištní policie.

VÍCE ČTĚTE K DVOJZÁPASU SPARTA-LIVERPOOL

Většinu fanoušků nakonec nad ránem organizátoři odvezli do zhruba sto kilometrů vzdáleného Blackpoolu, na snídani do hotelu Hilton. 

"U jednoho z letadel při předletové prohlídce před zpátečním letem jedna z letadlových baterií indikovala možnou závadu. Společnost se z bezpečnostních důvodu rozhodla pro výměnu této baterie. Ta musí být do Liverpoolu dopravena z Londýna. Cestující byli ubytováni v hotelu, předpokládáme, že do Prahy by se letadlo mělo vrátit po výměně nového dílu, a to v průběhu odpoledne," řekla serveru Tn.cz mluvčí ČSA Dana Hejsková.

"Celá záležitost nás velmi mrzí, ale my za vzniklé potíže neneseme odpovědnost. Už teď přemýšlíme, jaké benefity nabídneme fanouškům, kteří na letišti uvízli," komentoval situaci pro Lidovky.cz mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Sparťanští fanoušci nakonec dorazili do České republiky až před třiadvacátou hodinou.

Zájezd na pohárový zápas pořádala Sparta s Exim Tours, fanoušky vyšla na devět tisíc korun.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!