Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Už toho máme dost! Fotbalové Brno kritizuje VAR, až do zlepšení za něj nehodlá platit

Utkání 17. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - Zbrojovka Brno, 31. ledna 2021 v Opavě. foto: ČTK

Brno - Vedení Zbrojovky Brno v otevřeném dopise adresovaném předsedovi Fotbalové asociace ČR Martinu Malíkovi zkritizovalo současnou činnost videorozhodčích. Majitel klubu Václav Bartoněk oznámil, že nováček první ligy nebude hradit poplatky za VAR, dokud se situace nezlepší.
  14:18

„V posledních zápasech našeho klubu (Liberec, Opava, Bohemians) se s tímto ‚prostředkem ke zvýšení kvality‘ pracuje zcela chaoticky, nesystémově, nejednotně a s velkou mírou chybovosti ve vyhodnocování jednotlivých herních situací,“ uvedl Bartoněk na klubovém webu a upozornil, že neutěšený stav nevnímá jen v zápasech Zbrojovky.

„Děje se tak i v utkáních ostatních klubů nejvyšší fotbalové soutěže, což ostatně vyplývá i z vyjádření médií, odborné veřejnosti a v některých případech i samotné komise rozhodčích FAČR,“ doplnil předseda představenstva Brna.

Utkání 17. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - Zbrojovka Brno, 31. ledna...
Utkání 17. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - Zbrojovka Brno, 31. ledna...

V takové situaci se odmítá finančně spolupodílet na činnosti videorozhodčích. „V principu úhlu pohledu majitelů klubů se tedy jedná o vadu výrobního procesu. A z logiky věci přidané hodnoty výroby se za zmetky neplatí,“ prohlásil Bartoněk.

„Proto se vedení klubu FC Zbrojovka Brno rozhodlo ve sběrné faktuře FAČR za řízení soutěžního zápasu nehradit poplatek za VAR, který činí v případě domácího zápasu 7500 Kč + cestovní náhrady, v případě venkovního zápasu 5000 Kč, a to až do standardizace celého procesu VAR,“ dodal majitel Zbrojovky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!