17. června 2008 13:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Už žádné minely

Obří plakát Petra Čecha ve vídeňském Prateru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obří plakát Petra Čecha ve vídeňském Prateru | foto: ČTK

VÍDĚŇ Brankáři Čechovi po hrubce na ME lehce pohrozil sponzor Podobné chyby, jaká se českému fotbalovému brankáři Petru Čechovi přihodila v nedělním utkání mistrovství Evropy proti Turecku, by se neměly stát pravidlem.

Toto varování vyslovil v rozhovoru pro dnešní vydání rakouského deníku Die Presse Erich Stamminger, člen představenstva firmy Adidas, která je Čechovým reklamním partnerem. Na otázku redaktorů listu, co pro smluvního hráče znamená z hlediska sponzora taková chyba, jakou udělal Čech, Stamminger odpověděl: "Je to škoda pro něj, ale i škoda pro značku. Žádné bezprostřední důsledky to mít nebude, ale nemělo by se to stát pravidlem." V zásadě ale zdůraznil, že skutečný problém pro smluvní sportovce by představoval doping nebo užití drog. "

V těchto věcech jsme důslední a nekompromisní. Při prokázaném dopingu nebo drogách následuje okamžité vypovězení smlouvy," uvedl Stamminger. Právě Adidas instaloval před zahájením Eura 2008 na Obřím kole ve vídeňském zábavním parku Prátr obrovský portrét Petra Čecha se sedmi rukama. Zobrazení českého reprezentačního brankáře je 42 metrů vysoké a včetně nejvyššího bodu jedné z paží měří dokonce 63 metrů.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…