Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Už žádné minely

Obří plakát Petra Čecha ve vídeňském Prateru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obří plakát Petra Čecha ve vídeňském Prateru | foto: ČTK

VÍDĚŇ Brankáři Čechovi po hrubce na ME lehce pohrozil sponzor Podobné chyby, jaká se českému fotbalovému brankáři Petru Čechovi přihodila v nedělním utkání mistrovství Evropy proti Turecku, by se neměly stát pravidlem.

Toto varování vyslovil v rozhovoru pro dnešní vydání rakouského deníku Die Presse Erich Stamminger, člen představenstva firmy Adidas, která je Čechovým reklamním partnerem. Na otázku redaktorů listu, co pro smluvního hráče znamená z hlediska sponzora taková chyba, jakou udělal Čech, Stamminger odpověděl: "Je to škoda pro něj, ale i škoda pro značku. Žádné bezprostřední důsledky to mít nebude, ale nemělo by se to stát pravidlem." V zásadě ale zdůraznil, že skutečný problém pro smluvní sportovce by představoval doping nebo užití drog. "

V těchto věcech jsme důslední a nekompromisní. Při prokázaném dopingu nebo drogách následuje okamžité vypovězení smlouvy," uvedl Stamminger. Právě Adidas instaloval před zahájením Eura 2008 na Obřím kole ve vídeňském zábavním parku Prátr obrovský portrét Petra Čecha se sedmi rukama. Zobrazení českého reprezentačního brankáře je 42 metrů vysoké a včetně nejvyššího bodu jedné z paží měří dokonce 63 metrů.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...