30. října 2010 15:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V Anglii hraji jen kvůli penězům, přiznává Assou-Ekotto z Tottenhamu

Ekotto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ekotto. | foto: Reprofoto

LONDÝN Kamerunský obránce Benoit Assou-Ekotto se pustil do kritiky fotbalových celebrit. Šestadvacetiletý bek Tottenhamu před dnešním zápasem anglické ligy s Manchesterem United neušetřil ani soupeřovu hvězdu Wayna Rooneyho, který byl v minulosti své manželce nevěrný s prostitutkou.

"Wayne není v nejlepší situaci. Jeho manželka se musí cítit jako špína, když ví, že Wayne chodil sedm měsíců za prostitukou," řekl Assou-Ekotto v rozhovoru pro francouzský magazín So Foot.

Podle kamerunského reprezentanta by si fotbalisté měli uvědomit, že nejsou nijak výjimeční. "Jejich problém je, že sami sebe berou příliš vážně," prohlásil. "Kopeme do míče a bereme za to 100, 200 nebo dokonce 300 tisíc eur týdně. Světu nijak nepomáháme. Rozhodně to není tak, že bychom vymysleli teplou vodu," dodal.

"Když třeba vidím, jak si fotbalisti vyrazí do baru a chovají se jako rockové hvězdy... Pochopím, že sluneční brýle bude v noci nosit někdo, kdo operuje srdce a zachraňuje lidi. Ale ne fotbalisti," uvedl Assou-Ekotto.

Večírky nejsou pro mě, říká Ekotto
"Tohle není nic pro mě. Chození na večírky a popíjení šampaňského mi život nijak nevylepší. Mám radši hráče, jako jsou Deco, který využil svoji slávu k tomu, aby doma v Brazílii pomohl charitě. A taky mám rád temperamentní hráče, jako je Edgar Davids," dodal.

Assou-Ekotto přiznal, že v Anglii hraje jen kvůli penězům. "Už jako malý jsem měl jasno, že nechci pracovat v kanceláři za tisíc eur měsíčně a dřít 45 let, abych si mohl koupit dům. To je podle mě smutný život," prohlásil.

"Měl jsem talent na sport, tak jsem toho využil. Mám se skvěle, pracuju maximálně dvě hodiny denně a stejně jako všichni ostatní na světě to dělám pro peníze," dodal.

ČTK, Lidovky.cz

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz