18. října 2015 12:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V boji o Euro dojde na severské derby. Češi budou fandit Slovinsku a Irsku

Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól v zápase Švédsko - Moldavsko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól v zápase Švédsko - Moldavsko. | foto: Reuters

NYON Fotbalisté Švédska se v baráži o účast na evropském šampionátu 2016 ve Francii utkají v severském derby s Dánskem. Ukrajina vyzve Slovinsko, Bosna a Hercegovina narazí na Irsko a Norsko na Maďarsko. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu, zápasy baráže se odehrají od 12. do 17. listopadu. Český tým na šampionát postoupil jako vítěz kvalifikační skupiny A.

Los baráže o účast na fotbalovém ME 2016

Ukrajina - Slovinsko

Švédsko - Dánsko

Bosna a Hercegovina - Irsko

Norsko - Maďarsko

Z českého pohledu jsou nejzajímavější zápasy Ukrajiny a Bosny. Svěřenci trenéra Pavla Vrby potřebují, aby oba tyto celky nepostoupily, v tom případě by udrželi pozici ve druhém výkonnostním koši při losování základních skupin závěrečného turnaje.

Český tým je na posledním místě pro druhý koš a pouze Ukrajina s Bosnou ho ještě mohou předstihnout. Pozice ve druhém losovacím koši by mohla na šampionátu přinést papírově snazší základní skupinu.

Čtyři vítězové baráže zkompletují 24 účastníků evropského šampionátu. Tolik mužstev bude hrát na mistrovství poprvé v historii. Do baráže se dostaly týmy z třetích míst v kvalifikačních skupinách, pouze Turecko v „české“ skupině A jako nejlepší celek z třetích příček postoupilo do Francie přímo. Závěrečný turnaj odstartuje 10. června.

Los baráže o účast na fotbalovém mistrovství Evropy 2016 (zápasy 12.-17. listopadu):

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!