2. května 2010 13:35 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V doprovodu policie vyrazili do Ostravy příznivci fotbalové Sparty

Fanoušci Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Sparty | foto: ČTK

PRAHA Pokřikem "Smrt Baníku" se krátce po poledni prezentovalo přibližně 200 fanoušků Sparty, kteří vyrazili z pražského Hlavního nádraží rychlíkem na rizikový zápas první fotbalové ligy na hřišti Baníku Ostrava.

Na odjezd, který se obešel bez větších problémů, dohlížely desítky policistů včetně členů speciální pořádkové jednotky a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Část policistů cestuje přímo s fanoušky ve vlaku.

KDO ZÍSKÁ TITUL? LIGA SE CHYSTÁ NA VELKÝ SVÁTEK BANÍK V. SPARTA - ČTĚTE ZDE!

"Na akci v Praze je nasazena přibližně stovka policistů, rizikoví fanoušci jedou běžným spojem s připojenými pěti vagony určenými pro jejich přepravu," řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Do akce v Ostravě bude nasazeno několik set policistů a ze vzduchu bude situaci monitorovat policejní vrtulník. Ostravský dopravní podnik pro sparťanské fanoušky přistaví k vlaku autobusy, kterými se mohou dopravit až ke stadionu. Policie je však připravena i na pochod rowdies. Odjezd fanoušků Sparty z Ostravy je naplánován na 23:30.

VEŠKERÉ INFORMACE, ROZHOVORY, ANALÝZY KOLEM ZÁPASU BANÍK-SPARTA ČTĚTE ZDE!

Zápas v Ostravě je vyprodaný. Lístky určené pro domácí fanoušky zmizely z pultů během osmi hodin. V Praze však byl zájem výrazně menší, z 500 se prodalo asi 120 vstupenek.

Najdete na Lidovky.cz