23. listopadu 2018 17:02 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V hudebním klipu urážel Berbra s Peltou, teď ho FAČR může potrestat

Teplický záložník Tomáš Kučera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplický záložník Tomáš Kučera. | foto: ČTK

PRAHA Záložníkovi Tomáši Kučerovi z Teplic hrozí trest za vystoupení v hudebním klipu rappera Bulhara, kde urážel bývalého předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu a jejího místopředsedu Romana Berbra. Etická komise FAČR kvůli tomu se sedmadvacetiletým fotbalistou zahájila disciplinární řízení.

Vystoupení v klipu, kde se nešetří sprostými slovy ani zdviženými prostředníčky, už s Kučerou řešilo vedení Teplic. „S Tomášem to probral ředitel klubu Petr Hynek a sportovní ředitel Štepán Vachoušek. Tomáš sám uznal, že to přehnal a omluvil se,“ řekl tiskový mluvčí severočeského celku Martin Kovařík.

Hudební klip si můžete prohlédnout zde:

K celé věci se na sociální síti Instagram vyjádřil i samotný fotbalista. „ Bohužel stále žijeme v zemi, kde není zcela běžný vyjádřit svůj názor a spíš se očekává, že každý bude mlčet, aby si někde neudělal nepřátele. Já takovej nejsem a nikdy nebudu. Je mi zle ze zákulisních her v českém fotbale. Škodí mu jak na profesionalní, tak amatérské úrovni,“ píše Kučera.

„Jediné, co mě mrzí, je vyznění textu vůči Spartě Praha. Nejsem jejím fanouškem, ale vážím si ji, ostatně jako každého klubu u nás,“ dodává teplický záložník.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz