26. listopadu 2008 12:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V Itálii uvažují o kodexu chování pro fotbalisty

Hráči Fiorentiny po porážce od Lyonu a ztrátě postupových nadějí smutně odcházejí ze hřiště. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči Fiorentiny po porážce od Lyonu a ztrátě postupových nadějí smutně odcházejí ze hřiště. | foto: ČTK

MILÁN V italském fotbalovém zákulisí se debatuje o zavedení kodexu chování pro hráče. Vyslovil se pro něj mimo jiné bývalý reprezentační útočník Gianluca Vialli, podle kterého by měla nová norma postihovat simulování a výpady vůči rozhodčím, soupeřům i fanouškům.

"Tlak na italské fotbalisty je dvojnásobný ve srovnání s Anglií, přesto musí být těmi nejdůležitějšími zásadami férové chování mezi soupeři a respekt k rozhodčím," řekl Vialli italským novinářům.

Debatu vyvolala slova reprezentačního kouče Marcella Lippiho, který od hráčů národního týmu požadoval lepší chování na trávníku. "Hráči se někdy k rozhodčím chovají velmi nevychovaně. Bylo by hezké, kdyby se hráči chovali lépe," řekl kouč.

Po hráčích svého klubu bude požadovat slušné chování i nová prezidentka prvoligové Boloni Francesca Menariniová. Vyzvala fotbalisty, aby se při zápasech vyhnuli vulgárním výrazům.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
57:15
Reinhart trefil tyčku finské branky!
56:59
Anttila o centimetry minul prázdnou branku!
56:50
Kanada se stahovala kolem brankoviště, Marchessault se nadechoval k zakončení, ale selhal.