23. listopadu 2008 14:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V Jablonci by mohl už nastoupit Řepka

Sparťané věří, že jim návrat Řepky pomůže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťané věří, že jim návrat Řepky pomůže. | foto: ČTK

JABLONEC Fotbalisté Sparty Praha se představí v pondělní dohrávce 15. ligového kola na hřišti devátého Jablonce. Letenští venku už čtyři zápasy nevyhráli, ale pokud chtějí udržet kontakt s čelem tabulky, potřebují na Střelnici uspět. Český vicemistr vyrazí k utkání takřka kompletní, všichni marodi včetně lídra Tomáše Řepky už trénují.

Sparta je v tabulce šestá, ale v případě vítězství se může bodově dotáhnout na třetí Ostravu.

Sparta na severu Čech často prohrávala, ale v posledních dvou zápasech na Střelnici neinkasovala a odvezla si čtyři body za remízu a loňské vítězství 2:0. Podobný výsledek ale domácí při podzimní rozlučce s diváky rozhodně nechtějí připustit.

"Budeme se chtít rozloučit dobrým výsledkem a výkonem, abychom se mohli v klidu připravovat na jarní odvety. Věřím, že takový zápas na závěr sezony přiláká víc diváků než v poslední době. Sparta je Sparta v jakémkoliv období," řekl domácí kouč František Komňacký, v jehož týmu působí hned několik bývalých sparťanů.

"Na to i trochu spoléháme, že jejich přístup bude enormní. Možná máme tentokrát opravdu víc šancí Spartu porazit, na druhou stranu si nemůžeme myslet, že nám dá Sparta něco zadarmo. Určitě se budou chtít odrazit k lepším výkonům, ale my se pokusíme bodovat naplno," uvedl Komňacký.

Sparta čeká na výhru venku přes dva měsíce. "Po delší době máme k dispozici téměř kompletní kádr, marodi se pomalu uzdravují. Vzhledem k výsledku a výkonu některých hráčů v minulém kole tak provedeme určité změny v sestavě," konstatoval trenér Jozef Chovanec.

Zápas podle něj může ovlivnit i počasí a terén. V Jablonci v sobotu odklízeli z plochy sníh, ale přes noc na neděli napadlo dalších několik centimetrů. "Na Spartu se soupeř dokáže vždy dobře motivovat. Na tři body můžeme pomýšlet jen za předpokladu, že každý hráč si splní bezezbytku své úkoly," řekl Chovanec. Útočníka Slepičku čeká 150. prvoligový duel.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz