V nahánění Teplic teď vede Boleslav. Nudu s Duklou rozhodl Ščuk

20:07
MLADÁ BOLESLAV - Nehezký zápas rozhodla krásná akce. Fotbalisté Mladé Boleslavi tak v dohrávce 20. kola první ligy porazili pražskou Duklu 1:0 a posunuli se před Liberec na čtvrtou příčku. Jediným střelcem byl sedm minut před koncem záložník Ščuk.

Jan Kysela (vlevo) z Boleslavi a Vojtěch Engelman z Dukly. foto: ČTK

Dukla, která po prvním jarním kole byla třetí, prohrála potřetí za sebou a pohárová příčka se jí vzdaluje. Naopak vítězové se Teplicím, kterým bronz zatím patří, přiblížili na dva body. A za týden hrají právě na severu Čech.

"Pro nás důležité vítězství, nerodilo se lehce a stálo nás spoustu sil," řekl boleslavský trenér Karel Jarolím.

Podprůměrný zápas plný nepřesností, zkažených přihrávek a faulů rozhodla snad jediná povedená akce.

Boleslavský kapitán Jarolím uvolnil překvapivou přihrávkou mezi obránce střídajícího Šultése. Ten z levé strany pokutového území poslal křižný pas podél brány, na zadní tyči ve skluzu skóroval Ščuk. Byl to jeho sedmý gól sezony.

Boleslav měla téměř celý zápas převahu, byla aktivnější, ale do šancí se tlačila hodně obtížně. Pár nadějných možností pokazila. Nešpor zblízka trefil tyč, Koreš střílel do brankáře.

"V první půli jsme si vytvořili pár situací, kdy jsme se měli prosadit gólově. Po přestávce jsme trochu ztráceli půdu pod nohama, ale pomohli nám střídající hráči," poznamenal Jarolím.

Hosté se v ofenzívě neprosazovali téměř vůbec. Příležitost měl jen Engelmann v druhé půli, ale po pasu Marka Hanouska vystřelil zbrkle a nepřesně. Podobně dopadl v první půli Hlinka, který z 15 metrů střílel nad.

"Po dvou porážkách jsme chtěli vyjít z obrany, ale dopředu jsme nehráli dobře. Když jsme se po přestávce trochu zlepšili a zdálo se, že přebíráme iniciativu, tak jsme inkasovali," posteskl si hostující kouč Luboš Kozel.

20. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Koreš, Nešpor - Hlinka, Berger. Diváci: 3179.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Zahustel, Koreš (56. Štajner), Štohanzl (80. Magera) - Nešpor (71. Šultes). Trenér: K. Jarolím.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Štětina, Matěj Hanousek (85. Marek) - Hlinka, Koval (80. Ouedraogo), Marek Hanousek - Engelmann (73. Černý), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.