21. května 2018 14:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V nominaci na zápasy s účastníky mistrovství světa je i navrátilec Vydra

Matěj Vydra se do národního týmu vrací po dvou letech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matěj Vydra se do národního týmu vrací po dvou letech. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Prakticky nejsilnější možnou sestavu povolal trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím na červnové přípravné zápasy s Austrálií a Nigérií na soustředění v Rakousku. V nominaci není žádný úplný nováček a naopak nechybějí hlavní opory v čele se záložníkem Vladimírem Daridou.

Ve dvacetičlenném kádru figuruje také útočník Matěj Vydra z anglického Derby, jenž za národní celek nehrál téměř dva roky. Jarolím pravděpodobně ještě dodatečně doplní nominaci o několik hráčů.

„Je to zatím užší nominace, je pravděpodobné, že o někoho bude doplněna. Jestli to bude do plného počtu 23 hráčů včetně gólmanů, se rozhodneme během týdne,“ řekl na tiskové konferenci v Praze Jarolím.

Zápas s Austrálií odehraje český celek 1. června v St. Pöltenu, proti Nigérii nastoupí 6. června. Zatímco oba soupeři se chystají na mistrovství světa v Rusku, čeští reprezentanti na blížící se šampionát nepostoupili. 

Kemp v Rakousku bude pro národní tým poslední prověrkou před vstupem do nově vzniklé Ligy národů, která odstartuje na podzim. 

Matěj Vydra se probíjí mezi dvěma protihráči.
Matěj Vydra se snaží vymanit ze sevření.

„Vsadili jsme na prověřená jména, nikdo se nebrání tomu, že když si někdo výrazným způsobem řekne o nominaci, tak proč ne. Ale sázíme na osvědčené hráče. Jde o to využít toho času, abychom se sehráli pokud možno co nejvíc,“ uvedl Jarolím.

Českou reprezentaci čeká druhý sraz letošního roku. Na konci března se národní tým představil na turnaji čtyř zemí v čínském Nan-ningu, kde nejprve podlehl Uruguayi 0:2 a poté porazil domácí výběr 4:1.

Vydra figuroval v Jarolímových plánech už na podzim a v březnu, jenže kvůli zranění nakonec z nominace vypadl. Šestadvacetiletý útočník Derby prožil skvělou sezonu a s 21 góly se stal nejlepším střelcem druhé anglické ligy.

„Doufám, že Matěj bude v pořádku. Naposledy jsem s ním mluvil minulý týden, procházel obdobím, kdy problém měl. Věřím, že měl dost času po sezoně zregenerovat a dát se natolik dohromady, že se soustředění zúčastní a bude schopen hrát dobré zápasy,“ uvedl Jarolím.

PoziceJméno a příjmeníKlubPočet startůBranky 
BrankářiTomáš VaclíkBasilej19

Tomáš KoubekRennes7

Jiří PavlenkaBrémy50
ObránciTheodor Gebre SelassieBrémy47

Pavel KadeřábekHoffenheim32

Marek SuchýBasilej381

Tomáš KalasFulham12

Jakub JugasSlavia Praha0

Filip NovákTrabzonspor14

Jan BořilSlavia Praha5
ZáložníciJan KopicPlzeň123

Vladimír DaridaHertha Berlín51

Antonín BarákUdine9

Jakub JanktoUdine10

Josef HušbauerSlavia Praha14

Tomáš SoučekSlavia Praha10

Jaromír ZmrhalSlavia Praha8
ÚtočníciMatěj VydraDerby20

Michael KrmenčíkPlzeň13

Patrik SchickASŘím72
ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz