11. listopadu 2011 23:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V odvetě se nesmíme zbláznit, říká Pilař

Václav Pilař se raduje z gólu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Pilař se raduje z gólu | foto: Reuters

PRAHA S trochou nadsázky se mu přezdívá český Lionel Messi. Včera nejlepšímu fotbalistovi světa určitě neudělal ostudu. V prvním utkání baráže o Euro proti Černé Hoře vstřelil Václav Pilař (23) nádherný gól a ještě si zachoval Messiho skromnost. "Hlavně, že jsem pomohl týmu," zářil štěstím plzeňský záložník a vůbec mu nevadilo nateklé obočí.

Z české reprezentace spadl obrovský balvan, když jste v 63. minutě napřáhl z velké dálky a skóroval. Zamýšlel jste to tak?
Mířil jsem k tyči, ale znáte to... Potáhl jsem balon, pěkně se mi svezl po noze a byl z toho nádherný gól. Jsem za něj strašně rád. Nejdůležitější však je, že jsem pomohl týmu. Špatně se nám totiž prosazovalo proti jejich sehrané obraně.

Pochválili vás spoluhráči?
Všichni mi podali ruku, to byl příjemný pocit. Ale i já bych měl poděkovat jim a hlavně Tomášovi Rosickému, který mi krásně nahrál do běhu. Šanci vlastně vytvořil.

ČTĚTE TAKÉ

Český tým má teď velice blízko k postupu na mistrovství Evropy. Čekal jste, že vyhrajete 2:0?
Přesně takhle jsme si přáli, aby to dopadlo. Šli jsme za tím. Důležitý je také druhý gól Tomáše Sivoka, který naše šance ještě zvýšil. Pořád jde ale jen o první krůček, ten druhý nás teprve čeká. Dobře také, že jsme neinkasovali, protože nás každý gól Černé Hory mohl v odvetě hodně mrzet.

Hosté si věřili a dopředu tvrdili, že mají lepší individuality. Nezklamali vás trochu?
Možná. Víte, ono je moc individualit někdy na škodu. Hrají na sebe, ne pro tým. My jsme to urvali kolektivním výkonem. Spíš si myslím, že jim zápas celkově nesedl. Anaši obránci je dobře pohlídali.

Věříte, že si v Podgorici cestu na Euro pohlídáte?
Musíme hrát stejně dobře, jako tady na Letné. Tam se soupeř ještě vyhecuje a myslím, že předvede mnohem lepší výkon. Už teď na začátku druhého poločasu ukázal, že umí pořádně přitlačit.

V Černé Hoře vám domácí fanoušci zřejmě připraví hodně dusivou atmosféru...
Už do Prahy přijela spousta  Černohorců. U nich to bude mnohem bouřlivější, oni jsou v uvozovkách šílenci. My se z toho prostě nesmíme zbláznit.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!