V překvapivém finále MS do 20 let porazili Ukrajinci Jižní Koreu 3:1

20:28
Lodž (Polsko) - Ukrajina vyhrála poprvé v historii mistrovství světa fotbalistů do 20 let. V sobotním souboji finálových debutantů porazili mladí Ukrajinci v polské Lodži 3:1 Koreu. Obě země získaly na šampionátu této věkové kategorie první medaile stejně jako Ekvádor, jenž v sobotu v duelu o třetí místo zdolal Itálii.

Ukrajinec Heorhii Tsitaishvili skóruje do jihokorejské sítě ve finále MS do 20 let. foto: ČTK/AP

Korejci otevřeli skóre finále jako první už v 5. minutě, kdy se z penalty nařízené po asistenci videa trefil I Kang-in z Valencie. Ve 34. minutě ale po nechtěné přihrávce soupeře vyrovnal útočník Dynama Kyjev Vladyslav Suprjaha, jenž navíc devět minut po přestávce otočil na 2:1. Konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem jeho klubový spoluhráč Heorhij Citajšvili.