Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Řecku se bude opět hrát fotbal. Týmy po ozbrojeném incidentu souhlasí s tvrdými tresty

Sport

  17:04
Atény - Po téměř třech týdnech se o víkendu znovu rozběhne řecká fotbalová liga, kterou vláda přerušila poté, co během vyhroceného zápasu s AEK Atény vtrhl na hřiště ozbrojený majitel PAOK Soluň. Obnovení soutěže dnes oznámili její představitelé.

Naštvaný prezident PAOK Soluň Ivan Savvidis. foto: ČTK/AP

Podle řeckých médií všech šestnáct účastníků ligy souhlasilo, že se bude řídit opatřeními, kterými ministerstvo sportu podmínilo pokračování sezony. 

Za tři případy násilí v jednom ročníku nyní hrozí týmům automatický sestup, potrestány mohou být i za to, když jejich představitelé budou ve svých vyjádřeních podněcovat k násilí. Za bezpečnost na stadionech budou plně zodpovědné kluby, přímo na zápasech však budou přítomni i policisté.

Řecký fotbal má dlouhodobé potíže s výtržnostmi fanoušků a násilím při zápasech, po posledních událostech se však do věci vložila i vláda a FIFA pohrozila zemi vyřazením z mezinárodních soutěží.

V únorovém utkání fanoušci PAOK zranili hozenou rolí papíru trenéra Olympiakosu Pireus. Soluňský klub za to přišel o tři body, které však po odvolání získal zpět. Následně v dalším důležitém duelu proti AEK vtrhl na hřišti jeden z nejbohatších Řeků a vlastník PAOK Ivan Savvidis a protestoval u rozhodčích kvůli neuznané brance, za pasem měl při tom pistoli.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!