Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V sídle FAČR se objevila skrytá kamera, případ řeší policie

Sport

  16:33
PRAHA - V sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) byla umístěná ilegální skrytá kamera. Zaměstnanci asociace ji objevili v úterý. A ve čtvrtek se případem začala zabývat policie.

Předseda FAČR Miroslav Pelta foto: ČTK

Na případ upozornil server Aktualne.cz. Kamera o malých rozměrech byla podle bezpečnostního manažera FAČR Martina Syneckého v útrobách asociace umístěna v krytu od bezpečnostní sirény. "Nikdo z asociace samozřejmě nemá tušení, jak a kdy se sem dostala," řekl Synecký.

Skrytá kamera prý snímala celý prostor recepce, kde se také nachází zázemí pro veškeré elektronické zabezpečení všech vstupních prostorů. Kamera byla namířena přes prosklenou terasu u stadionu Přátelství do recepce a na klávesnici se zabezpečovacím zařízením. Synecký řekl, že je poměrně jednoduché u stadionu přelézt plot a kameru vzápětí u terasy nainstalovat.

"Z toho usuzujeme, že někdo mohl mít zájem prohlédnout systém našeho zabezpečení a následně se pokusit o vloupání. Ale je to jenom jedna z teorií, všechny záběry teď policie bude vyhodnocovat a pak rozhodne o dalším postupu," řekl Synecký. "Zatím ani není jisté, jak policie celou věc může kvalifikovat. Každopádně jí budeme maximálně nápomocní. Ale nevíme, kdy může být nějaký konkrétní výstup," uvedl Synecký.

Asociace prý věc nebere na lehkou váhu, ale potenciální pachatel by prý v sídle asociace nemohl ukrást nic s velkou hodnotou. "Důležité dokumenty jsou v trezorech a ani tu není žádná velká peněžní hotovost. A dokumenty z korupčních kauz u nás ani nikdy nebyly. Proto si spíše myslíme, že mohlo jít o běžné vloupání. Ale nemůžeme vyloučit, že to může mít souvislost s kauzami, že to mohlo být na zakázku někoho," přemítal Synecký.

Zaměstnanci asociace prý kameru objevili jednoduše a také shodou náhod. "To zařízení prostě upadlo. Ale časem bychom na to určitě přišli, protože bylo v místech, kde kamera neměla co dělat," podotkl Synecký. Kamera samotná prý byla zcela obyčejná. "Bylo to velmi amatérsky udělané, ale svůj účel to mohlo splnit," dodal Synecký.

Asociace už z preventivních důvodů změnila kódovací systém do všech vstupních prostor, aby minimalizovala možnost jakékoliv škody či neoprávněného vniknutí. Policie také sejmula otisky prstů všech lidí, kteří s kamerou přišli do kontaktu.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat