12. dubna 2010 3:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V týmu Dolních Chaber se sešli v jednom dresu Hašek se Šmicrem

Ivan Hašek a Vladimír Šmicer.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Hašek a Vladimír Šmicer. | foto: Lidové noviny

PRAHA Lék na špatnou náladu? Běžte se podívat na fotbal do Dolních Chaber. V sobotu tam proti pražskému PSK Union po boku "dispečera" domácích Ladislava Vízka nastoupili předseda ČMFS Ivan Hašek a manažer reprezentace Vladimír Šmicer. Debut v I. A třídě si ale příliš neužili – zejména prvně jmenovaný řešil i jiné starosti.

Schylovalo se k dešti a téměř celý první poločas pak propršel. Fotbalová obloha se ale zatáhla už o něco dřív ve vršovickém Ďolíčku, takže Ivan Hašek dorazil na stadionek až těsně před výkopem a nestačil se ani rozcvičit.

"Pořád jsem telefonoval, v poločase za mnou přišla do kabin televize a vyzvídala, co s tou ostudou uděláme. Myslíte na jiné věci, a podle toho můj výkon vypadal. Nebylo to dobré," konstatoval po utkání šestačtyřicetiletý svazový šéf.

Byl jedním z magnetů duelu nad propastí, Dolní Chabry jsou v tabulce předposlední. Vízkova sázka na Haška se Šmicrem měla být důležitým trumfem v boji o záchranu a kolem hřiště se tlačilo na místní poměry nezvyklých 250 diváků.

"Vidíš, ten holohlavý je Ivan Hašek, hrál za Spartu i v Japonsku a teď dělá předsedu svazu. Ode dneška bude hrát za nás," povídal starší pán vnukovi, s nímž si před zápasem u hřiště kopal s balonem.

Radost pak měli menší, než čekali – utkání skončilo remízou 2:2.

Po půli se Haškovi zadařilo – před brankou mu stačil zlomek vteřiny a  střelou k tyči zajistil domácím vedení 2:1.

Vízek a Šmicer.

"Naposledy jsem hrál mistrák před osmi měsíci za Černolice, tehdy jsem se vlastně taky trefil. Tak aspoň že se povedl ten gól. Ze svého výkonu ale nemůžu být nadšený– beru to jako jasný povel, že se musím dát kondičně dohromady," byl k sobě kritický.

Ani šestatřicetiletý Vladimír Šmicer netrpěl sebechválou. "Měl jsem natažený sval, bál jsem se, aby se mi něco nestalo. Tak jsem hrál jednodušeji. Vlastně jsem se ani nedostal do jejich vápna! No, ve druhé půli už to ani nešlo, to už jsem spíš chodil, než běhal. Musím potrénovat a zlepšit přihrávky," culil se.

Vízek: Pomůžou další zápasy
Zato Ladislav Vízek, pětapadesátiletá legenda v dresu Chaber, neztratil dobrou náladu ani po remíze. "Až se kluci rozehrají, bude to lepší a měli bychom se zachránit. Oběma pomůžou další zápasy. Myslím, že Ivan tady potvrdil, že je pořád lepším fotbalistou než golfistou nebo tenistou. A že místo v útoku mu sedí," pravil slavný hráč minulosti s úsměvem.

"Tohle že Láďa řekl? Tak to mu musím poděkovat. I když na tréninky nemám čas, do kondice se nějak dostanu," zopakoval Hašek, po Vízkovi druhý nejstarší muž na hřišti.

V závěru, kdy rozhodčí neuznal hostům gól kvůli ofsajdu a na jednoho z jejich hráčů vytáhl červenou, se začalo jiskřit. "Ale běžný rámec to nepřekročilo. Soupeř hrál naplno, ale férově," uznal Šmicer.

Najdete na Lidovky.cz