26. května 2008 9:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V záloze máme více variant

Lavička by měla být silná.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lavička by měla být silná. | foto: ČTK

BAD KLEINKIRCHHEIM Během šesti dnů potrénovali na čerstvém horském vzduchu a nabrali síly pro vrchol sezony. První etapa přípravy fotbalových reprezentantů na evropský šampionát včera skončila.

V poklidném prostředí Bad Kleinkirchheimu ještě nedošlo na taktické nácviky. "Důležité bylo nastartovat se a získat energii pro následující týdny. Žádný hráč se nezranil,“ vyjmenoval před dnešním návratem do Česka kouč Karel Brückner pozitivní zprávy z uplynulého týdne. Ideální jedenáctka začne postupně v trenérově hlavě krystalizovat během následujících dnů. To jeho svěřenci odehrají v Praze dva přátelské zápasy. Nejdřív zítra s Litvou a poté páteční generálku proti Skotsku.

Kapitáni se mohou střídat
Nejvíc otazníků visí nad složením středové řady, kde se stále hledá alternativa za zraněného kapitána Tomáše Rosického. "Jenže náhrada za Rosického není,“ zopakoval včera Brückner poněkolikáté. Úkoly špílmachra se pravděpodobně rozloží mezi větší počet záložníků.


"Nabízejí se tři čtyři alternativy, jak je poskládat dohromady,“ přemítal Brückner. Optimální složení zálohy by se mohlo nejvíc podobat modelu z první půle tréninkového utkání s rakouským St. Andrä. Před Polákem, Matějovským a Galáskem operovala v sobotu podhrotová dvojice tvořená Vlčkem a Barošem.


Žádná převratná překvapení se naopak nedají čekat v obraně. "Tam experimentovat určitě nebudeme,“ ubezpečil Brückner. Vedle stoperů Rozehnala a Ujfalušiho se budou na krajích téměř jistě pohybovat Jankulovski a Grygera.


A ještě poslední hádanka. Kdo se ujme po Rosickém funkce kapitána? Odpověď zůstává otevřená. Je možné, že si pásku budou střídavě předávat Rosického zástupci Ujfaluši a Čech. "Problém bych v tom neviděl,“ obhajoval Ujfaluši netradiční řešení.