31. července 2011 20:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vacek: Zájem z Itálie moc těší, ale myslím na Spartu

Sparta (Vacek, Pamič a Zápotočný) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta (Vacek, Pamič a Zápotočný) | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Poprvé v ligové kariéře se blýskl dvěma góly v jednom zápase. Záložník Sparty Kamil Vacek navíc hned v premiéře nové sezony v Českých Budějovicích vyrovnal svůj střelecký účet z minulé sezony a jako by si ještě důrazněji chtěl říci o přestup do italského týmu Chievo Verona, které sparťanskou oporu touží získat do svých řad. Vacek však na možný transfer nemyslí, byť netají, že by angažmá v Serii A bylo splněným snem.

Zároveň však není vyloučeno, že čtyřiadvacetiletý středopolař na jihu Čech možná vstřelil své poslední branky ve sparťanském dresu. "Těžko říci, ale já bych si přál, abych těch gólů za Spartu přidal ještě co možná nejvíc. Pořád jsem tady, nikam jsem ještě neodešel a musím se starat jen o to, abych hrál pořád co nejlépe za Spartu," uvedl Vacek.

Netají ale, že vidina angažmá ve Veroně je pro něj velmi lákavá. "Koho by netěšil zájem z klubu z italské ligy. Je to i ocenění mé práce. Nabídek na přestup ze Sparty už na mě bylo víc, ale tahle je asi první taková, která opravdu dává smysl. Chtěl bych to tam zkusit, ale teď zatím nemá cenu nic řešit. Uvidíme, jak se to vyvine, je to i věc vedení obou klubů," uvedl Vacek.

Pokud na Střeleckém ostrově seděli pozorovatelé z Verony, musel je dnes Vacek znovu nadchnout. Postaral se o první a třetí gól Sparty v zápase, často byl na míči a s Markem Matějovským rozjížděli většinu útočných akcí.

České Budějovice - Sparta.

"Konečně se mi v lize povedlo dát dva góly, je to skvělý pocit. Radost by to udělalo každému," vyprávěl nadšeně Vacek. Milým bonusem pro něj bylo, že svoji druhou trefu obstaral přesnou hlavičkou, byť hra ve vzduchu není jeho doménou. "Trenér Chovanec si ze mě zrovna nedávno na tréninku dělal srandu, že hlavou snad gól nikdy dát nemůžu, že prý mám na hlavě rohy. Tak jsem mu snad dokázal, že to taky zvládnu," líčil s úsměvem Vacek.

Výhra v Českých Budějovicích je prý pro Spartu další povzbuzení na začátku nové sezony. Už ve čtvrtek se Pražanům povedl ostrý vstup, když v předkole Evropské ligy rozdrtili Sarajevo 5:0. Nyní přidali další kanonádu, kterou řídil právě Vacek.

"Zápas se Sarajevem nás stál dost sil, ale zároveň nám i pomohl. Zvládli jsme i zápas v Budějovicích, takže si to teď hodně užívám," pochvaloval si Vacek. Sparta podle něj nezopakovala chybu z loňského srpnového zápasu v Budějovicích, kdy na jihu Čech prohrála 0:1. "Už jsme to nechtěli dopustit, protože loni jsme ligu začali porážkou v Hradci, pak přišly Budějovice a celý rok jsme to už jen marně honili. Budějovice byly i dnes velmi nepříjemné, o to víc ta výhra těší," těšil se Vacek.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!