25. června 2008 12:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vachoušek se upíše Teplicím

Vachoušek se vrací domů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vachoušek se vrací domů. | foto: ČTK

TEPLICE Fotbalista Štěpán Vachoušek dnes odpoledne zpečetí svůj přestup z Austrie Vídeň do Teplic, kde už před lety působil. Ofenzivní záložník podle tiskového mluvčího teplického klubu Petra Heidenreicha před přípravným utkáním v Modré podepíše smlouvu na dva roky s opcí.


Vachoušek se vrací do Teplic po šesti letech, které strávil v pražské Slavii, Olympique Marseille a Austrii Vídeň. V Rakousku však jeho kariéru v minulých dvou sezonách přibrzdily tři operace kolena. "Ale teď je to už v naprostém pořádku. Poslední měsíc jsem v Austrii tvrdě trénoval a není tam žádný problém," uvedl Vachoušek v pátek, kdy se o jeho návratu do Teplic začalo hovořit.


Na Stínadlech, kde dříve zářil, touží znovu oživit svoji kariéru, v níž
třeba před šesti lety jako kapitán dovedl českou jednadvacítku k titulu mistrů Evropy a zahrál si také na seniorském evropském šampionátu v roce 2004. Česká liga tak zažije další velký letní návrat: do Sparty zamířil z Aston Villy záložník Patrik Berger a brankář Jaromír Blažek z Norimberku, Mladou Boleslav posílí dvojice útočníků Michal Papadopulos (Leverkusen) a Luboš Pecka (Cáchy). Obranu Žižkova zase vyztuží Petr Gabriel, který naposledy působil v Arminii Bielefeld. 

ČTK