Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Válka měst pro Liverpool: Everton deklasoval Citizens, ‚Reds‘ oloupili United

19:20
PRAHA - Fotbalisté Manchesteru City utrpěli v anglické lize debakl 0:4 na hřišti Evertonu a na vedoucí Chelsea ztrácejí z pátého místa tabulky už deset bodů. Kouč hostů Pep Guardiola musel strávit nejtěžší ligovou porážku v trenérské kariéře. Ve šlágru 21. kola kanonýr Zlatan Ibrahimovic gólem z 84. minuty zachránil Manchesteru United domácí remizu 1:1 s Liverpolem.

Zklamaní fotbalisté Manchesteru City po výprasku od Evertonu. foto: Reuters

„Samozřejmě umíme hrát líp. Pro hráče je to hrůza, ale i s takovou situací se musí občas žít. V těžkých chvílích musíme držet při sobě. Máme týden, abychom popřemýšleli o tom, jak porazit Tottenham,“ řekl novinářům Guardiola.

Everton otevřel skóre ve 34. minutě z první střely v zápase. Mirallas vybídl belgického krajana Lukakua a ten pohotově překonal Brava. Domácím výborně vyšel vstup do druhé půle a po 66 vteřinách Mirallas zvýšil přízemní střelou.

Liverpoolský záložník James Milner slaví gól v síti Manchesteru United.
Zlatan Ibrahimovič (druhý zprava) z Manchesteru United slaví vyrovnávací gól v...

Liverpoolský tým nedal soupeři šanci. V 79. minutě se prosadil osmnáctiletý záložník Davies a v nastavení dokonal potupu City střídající devatenáctiletý debutant Lookman. Guardiolovi svěřenci venku prohráli druhý ligový duel za sebou bez vstřelené branky. Everton v tabulce zůstal sedmý.

„Ve fotbale toho někdy ke gólu moc nepotřebujete. A oni když se dostali před naši branku, tak skórovali. A nebylo to jenom dnes, děje se to skoro celou sezonu. Pro hráče bude těžké tuhle situaci zvládnout,“ konstatoval Guardiola.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo

Everton - Manchester City 4:0 (34. Lukaku, 47. Mirallas, 79. Davies, 90.+4 Lookman), Manchester United - Liverpool 1:1 (84. Ibrahimovic - 27. Milner z pen.).

United v úvodu několikrát zahrozili, ale poté Pogba zahrál v pokutovém území rukou a penaltu bezpečně proměnil James Milner. Záložník Liverpoolu v lize skóroval z desátého pokutového kopu za sebou. Hosty pak podržel brankář Mignolet dvěma zákroky proti přímému kopu Ibrahimovice a střele Mchitarjana.

„Rudí ďáblové“ tlačili i ve druhém poločase a v jeho závěru se dočkali vyrovnání. Fellainiho hlavička ještě skončila na tyči, ale odražený míč vrátil Valencia k Ibrahimovicovi a ten ho hlavou umístil do sítě. Pětatřicetiletý Švéd zaznamenal čtrnáctý gól v sezoně a vede tabulku střelců společně s Costou z Chelsea a Sánchezem z Arsenalu.

Liverpool je v tabulce třetí o skóre za Tottenhamem a na Chelsea mu chybí sedm bodů. United v Premier League prodloužili sérii bez porážky na 12 utkání a patří jim šestá pozice.