Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vaniak: Nezbývá nám, než vtipkovat

Martin Vaniak. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Vaniak. | foto: ČTK

PRAHA Existenční problémy klubu fotbalisty Slavie nepoložily, ale naopak semkly. Proto nyní předvádějí vynikající výkony, jako třeba při pondělní remíze v Plzni. "Máme něco navíc," souhlasí brankář Martin Vaniak (40).

LN Jste pyšný na mužstvo, za které teď hrajete?
Určitě. Musíme být pyšní na každého hráče, který jde a chce Slavii pomoci. Každý přidává svůj střípek do výsledné mozaiky.

LN Prožíváte vzhledem k okolnostem po povedeném zápase nyní odlišné pocity v porovnání s minulostí?
Jsem prostě spokojený s tím, co jsme v pondělí v Plzni dokázali, i s tím, co předvádíme na jaře. Přitom situace je opravdu nepříjemná – nepřál bych ji zažít žádnému fotbalistovi ani jinému člověku, co chodí do práce. To všechno náš výkon umocňuje dvakrát.

LN Jak vypadá nálada v kabině?
Je pořád stejná. Tedy pozitivní, je tam i dost srandy a často vtipkujeme. Ono nám vlastně nic jiného nezbývá. Jen čekáte, až se situace obrátí k lepšímu. Zažil jsem hodně negativní atmosféru na podzim. Díval jsem se na to tehdy jako třetí gólman z nadhledu a viděl, že hráči byli strašně frustrovaní, když byla situace v klubu už podobná, a k tomu se ani na hřišti nedařilo.

LN Bylo pro vás nutné hodit za hlavu všechny problémy, které se točí kolem Slavie?
Budu mluvit za sebe. Problémy tu prostě jsou a řeší se od pondělí do soboty, to si nebudeme nic nalhávat. Bavíme se o nich, někdy se tomu zasmějeme, když čteme v novinách spekulace o tom, co se kolem děje. Když ale jdeme do zápasu, opouštíme myšlenky, jestli zrovna máme peníze na účtu, nebo ne. Jsme tady od toho, abychom něco předvedli lidem, kteří si zaplatili za fotbal, aby se přišli podívat i příště.

LN Je vnitřní síla týmu vaší výhodou v porovnání se soupeři?
Je to trošku něco navíc. Teď už se jen bavíme fotbalem, a ještě se nám daří. Situace Plzně na špičce nebo Příbrami nebo Brna v boji o záchranu je odlišná v tom, že musejí bodovat. Také vidíme trochu světla na konci tunelu. Situace se pohnula a zapojil se do toho třeba i předseda svazu Hašek.

LN Cítíte kolem sebe solidaritu?
Určitě ano. Jen mě trochu mrzelo, že víc fanoušků nedorazilo minulý týden na zápas se Slováckem. Hodně se medializovalo, že se tam něco z jejich strany chystá. Díky všem, kteří přišli, ale kdyby dorazilo deset tisíc lidí, a ne jen šest tisíc, donutilo by to osoby, které mají situaci v rukou, aby se probudily a začaly ji řešit ještě rychleji.

LN Jak se vám poslouchají slova podpory ze strany Sparty, což dřív nebylo zvykem?
Nejde jen o Spartu, všichni ligoví hráči se umějí vžít do naší situace. V některých klubech jsou na tom podobně, snad s výjimkou Sparty, Teplic a Olomouce. Neříkám, že jim dluží platy za tři měsíce, ale jsou tam zpoždění měsíc a půl dlouhá. U nás se k tomu přidala potíž s majitelem klubu, a všechno se to najednou spustilo.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....