17. prosince 2008 0:03 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vánoční výlet

Jaroslav Černý tento boj o míč s Davidem Jarolímem prohrál. Stejně dopadla v měření sil s Hamburkem celá Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Černý tento boj o míč s Davidem Jarolímem prohrál. Stejně dopadla v měření sil s Hamburkem celá Slavia. | foto: ČTK

PRAHA Tak si hoši sešívaní ještě protáhli tréninkový zápřah, ale za odměnu dostanou vánoční výlet do Amsterodamu. Kluci si prohlédnou město (ti co tam byli loni ukáží těm služebně mladším všechna zajímavá zákoutí), možná nakoupí nějaké ty dárky. Večer si pak čutnou na jednom z nejkrásnějších stadionů v Evropě. Pěkné, že?

  

Fakt je ten, že do Holandska se skutečně vyráží už jen z čisté povinnosti/radosti (nehodící se škrtněte). Za vystoupení v podzimní části G-ligy si podobný výlet jistě zaslouží, nicméně právě v Poháru UEFA byly výkony sešívek spíše pro ostudu. Chlácholit se jedním vyvedeným poločasem proti Aston Ville je jaksi k ničemu. Bod to nepřineslo ani jeden a jedna půle ze šesti? To, jak sami jistě uznáte, není mnoho.

To vše však odvál čas. Je již házením písku do pouště zmínit, že pes je zřejmě zakopán v kvalitě celé naší slavné pivní ligy. Tady s prstem v nose přehráváme soupeře rozdílem třídy (a to už dokonce i na Letné). Je potřeba se tedy upnout k jarnímu pokračování soutěže. Už i vrabci na Strahově si totiž cvrlikají o tradiční jarní krizi. Musíme přeci dokázat, že ostatní skutečně o tolik převyšujeme.

A k tomu by měl pomoci i kvalitní výsledek ve městě dlouhých zelených cigaret.

Autor je slávista hlavou i srdcem

M. Šroubek, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
STROJNÍ KONSTRUKTÉR, OKRES PŘEROV

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz