4. května 2011 17:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ve Slavii stále nevědí, jak vyřeší krizi

Slavia - Teplice (fotbalisté Slavie slaví) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Teplice (fotbalisté Slavie slaví) | foto: ČTK

PRAHA Fotbalová Slavia ani ve středu neoznámila způsob, jakým hodlá řešit svou kritickou ekonomickou situaci a mnohamilionové dluhy.

Vedení pražského klubu pokračovalo v jednáních se společností Natland Group, která má zájem Slavii finančně pomoci, ale k finální dohodě zatím nedošlo. Do jednání nově vstoupil fotbalový svaz, který pozval na čtvrteční zasedání licenční komise zástupce Natlandu. Slavii hrozí, že pokud nedoloží bezdlužnost, nedostane licenci pro příští ligový ročník.

Údajný současný majitel Slavie Antonín Franc na pondělní schůzce s předsedou ČMFS Ivanem Haškem slíbil, že klub nejpozději do středy představí na tiskové konferenci kroky k vyřešení svízelné situace.

Následně investiční a finanční společnost Natland Group oznámila, že jedná se Slavií o možnostech, jak jí pomoci. Nejprve chce vršovickému klubu poskytnout 20 milionů korun na nejnutnější výdaje a po auditu hospodaření Slavie by měly následovat další investice. Zakladatel Natlandu Tomáš Raška v rozhovoru pro týdeník Ekonom uvedl, že společnost chce v klubu získat majoritní podíl.

Čtěte také

Natland jednal s managementem a akcionáři Slavie v úterý i dnes, ale k finální dohodě zatím nedošlo. Klub nesvolal ani tiskovou konferenci, kterou v pondělí Franc avizoval, a k celé situaci se odmítá vyjadřovat.

"Jednání jsou vzhledem k historii a panujícím právním i ekonomickým vztahům ve Slavii mimořádně složitá. Z naší strany je každopádně vůle najít co nejrychleji konstruktivní řešení, v jednáních budeme dále pokračovat," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Natlandu Rostislav Starý.

Do jednání mezi Natlandem a Slavii dnes vstoupil také fotbalový svaz. "Z jednání s Natlandem mám dobrý pocit a jsme připraveni dále jednat," uvedl předseda ČMFS Ivan Hašek. Svaz obě strany pozval ke čtvrtečnímu jednání licenční komise, která rozhodne o udělení licencí pro příští ligovou sezonu. Slavia musí komisi dodat doklad o bezdlužnosti. Pokud tak neučiní, hrozí jí, že neobdrží licenci pro první ligu a čeká ji pád do třetí nejvyšší soutěže. Pokud by klub splnil podmínky dodatečně, může se proti verdiktu komise odvolat. Jasno o udělení licencí musí být nejpozději do konce května.

Slavia potřebuje splatit hlavně desetimilionový dluh vůči hráčům a několika dalším subjektům, fotbalistům a zaměstnancům klubu také dluží výplaty za první čtyři měsíce letošního roku. Vedle toho Pražany tíží závazek přes 100 milionů korun vůči bývalému vlastníkovi britské společnosti ENIC. Očekává se, že dluhy by měl uhradit nový investor.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?