Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Večeřa věrným Baníkovcem

Sport

  14:24
Ostrava - Trenér Karel Večeřa může vést fotbalisty Baníku Ostrava i v příštích dvou letech. Slezský klub dnes se svým koučem podruhé v krátké době prodloužil smlouvu a podle nového kontraktu je Večeřa k Ostravě vázán do 30. června 2010.

Fotbalisté Baníku pokračují v zajetých kolejích. foto: ČTK

Baník si kouče ligového celku pojistil během posledních 42 dnů už podruhé. Koncem února na Večeřu uplatnil opci pro příští sezonu a dnes spolupráci protáhl ještě o další rok. "Jsme spokojeni s jeho prací. Spolupráce je přesně v našich představách, náš klub má určitou filozofii, do které trenér perfektně zapadá," řekl novinářům generální manažer Baníku Verner Lička. 

Dvaapadesátiletý kouč nad nabídkou v podstatě nepřemýšlel. "Rozhodování bylo jednoduché. Našel jsem tady perfektní lidi, úžasné fanoušky a je tady kvalitní materiál hráčů. Je to zase nová výzva a jsem rád, že můžu dále pracovat v Ostravě," uvedl Večeřa, který u týmu dokončuje svou druhou sezonu. Vloni Baník dovedl k šestému místu, letos má se svými svěřenci našlápnuto k pohárovým příčkám a zatím se drží na třetí pozici. S Večeřou prodloužili smlouvy o další dva roky i oba asistenti Karel Kula a Svatopluk Schäffer.

Autor: